fbpx

Уряд посилює карантин для невакцинованих у жовтій зоні. Що зміниться

Суспільство 13:35, 24.11, 2021

Кабінет міністрів посилює карантинні обмеження для невакцинованих громадян у жовтій зоні епіднебезпеки.

“Ми фіксуємо спад тижневої кількості госпіталізації у кожній області, завантаженість ліжок по Україні менше 65%. До цього такий показник востаннє у нас був 30 вересня. Однак Європа щодня б’є рекорди захворюваності на Covid-19, і саме через повторні спалахи у низці країн. Локдаун для невакцинованих розпочався у Чехії, Словаччині і Австрії, і ми також повинні готуватися до можливого повторного зростання кількості випадків Covid-19. Тому МОЗ пропонує внести зміни до постанови про карантин”, – сказав під час засідання Кабінету міністрів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Зміни стосуються карантинних правил у жовтому рівні епіднебезпеки. Якщо раніше бізнес міг обирати моделі діяльності у цій зоні (не перевіряти документи про вакцинацію чи негативний тест, але працювати відповідно до певних обмежень або перевіряти документи та працювати без обмежень), то нові правила не передбачають такої опціональності.

У жовтому рівні громадські заклади, заклади культури, ресторани, спортзали тощо можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою або за наявності негативного тесту чи сертифіката про одужання. Це саме стосується відвідувачів.

Також змінено тривалість дії жовтого сертифікату зі 120 днів на 30.

Ляшко наголосив, що представники закладу мають не просто запитувати про наявність сертифіката, а зчитувати смарфоном qr-код ковід-сертифіката. Для зчитування використовувати додаток Дія. Без зчитування ковід-сертифікат не вважається перевіреним.

У випадку відсутності необхідних документів у працівників чи відвідувачів власнику закладу загрожує штраф від 34 до 170 тисяч грн.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: