fbpx

В адмінкодексі пропишуть штрафи за порушення комендантської години

Суспільство 12:02, 17.07, 2022

12 липня у Верховній Раді з’явився законопроєкт, яким запроваджується відповідальність за порушення комендантської години – штраф.

Досі ні Кримінальний кодекс, ні Кодекс про адміністративні правопорушення не передбачали прямої кримінальної чи адміністративної відповідальності за порушення комендантської години, пише Судово-юридична газета.

У результаті поліцейські складають на порушників комендантської години протоколи за ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону, військовослужбовця) КУпАП.

Ця стаття передбачає штраф у розмірі від 136 до 255 гривень або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин, а також можливість залучення до виправних робіт строком від 1 до 2 місяців. Крім того, за порушення цієї статті можливе й застосування адміністративного арешту на строк до 15 діб.

У разі ж чинення порушником комендантської години активного опору поліції іноді реєструються кримінальні провадження за ст. 342 (опір представнику влади, співробітнику правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону або військовослужбовцю) Кримінального кодексу.

12 липня у Верховній Раді зареєстровано законопроект 7553 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану».

Депутати пропонують ввести до КУпАП нову статтю 210-2 «Порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану».

Відповідно до неї порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби під час дії військового стану на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів без спеціально виданих перепусток чи посвідчень, тягне за собою попередження або накладення штрафу від 510 до 850 грн.

Ті ж дії, вчинені особою, яка протягом року була піддана адміністративному стягненню за таке саме порушення, – штраф від 1700 до 3400 грн.

Метою законопроєкту є запровадження адміністративно-делікатних підстав притягнення до адміністративної відповідальності за порушення комендантської години.

Законопроєктом пропонується запровадити притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчинили порушення комендантської години, що охоплюватиметься складом правопорушення за ст. 210-2 КУпАП (Порушення комендантської години в умовах дії військового стану).

Законопроєкт також містить процесуальні норми, якими визначаються суб’єкти складання протоколів про адміністративні правопорушення (Національна поліція, Державна прикордонна служба України) та суб’єкти розгляду справ та винесення ухвал (ст. ст. 222, 222-1 КУпАП)», – повідомляють автори.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: