fbpx

В ОПЦ у Франківську відкрили кабінет для жінок з інвалідністю та жінок, які пережили сексуальне насильство

Суспільство 17:15, 10.07, 2023

В Івано-Франківському обласному перинатальному центрі відкрили гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для жінок, які постраждали від гендерно обумовленого насильства, а також для жінок з інвалідністю.

Тут цілодобово і конфіденційно надаватимуть допомогу професіонали, які пройшли спеціалізоване навчання, інформує пресслужба ОПЦ.

Кабінет обладнав Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї», а інформування про його роботу здійснює ГО “Центр Рівних Можливостей” за сприяння Українського Жіночого Фонду у межах заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Цей проєкт охоплює 20 міст у шести областях України. На Прикарпатті безбар’єрні гінекологічні кабінети функціонуватимуть в Івано-Франківську, Городенці, Коломиї та Надвірній.

КУРС писав, що у Надвірній відкрили інклюзивний гінекологічний кабінет

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу в Івано-Франківську відповідає низці критеріїв. Послуги надають тут безплатно. Обладнання в кабінеті інклюзивне та зручне для жінок з інвалідністю. Саме гінекологічне крісло – електрично кероване, з пультом управління, може пересуватися по кабінету, змінювати положення, тобто це крісло-трансформер, що буде зручним для огляду маломобільних жінок інформує 402 Канал.

Крім цього, тут можна отримати не тільки медичну, а й психологічну допомогу. Адже часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати й засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: