fbpx

Від сьогодні судові повістки надсилатимуть через Viber

Суспільство 15:16, 15.02, 2023

Державне підприємство «Інформаційні судові системи» повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу. Йдеться про розширення способів надсилання судових повісток і викликів у вигляді електронних повідомлень.

Так, з 15 лютого 2023 року, на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень, реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber.

Відповідне нормативне підґрунтя закладено в оновленому Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженому наказом ДСА України від 23.01.2023 №28.

“Реалізація цієї спільної ініціативи ДП «ІСС» і Державної судової адміністрації України у повній мірі відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована в першу чергу на економію коштів бюджету. Середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS-повідомлень в середньому та 15 як максимум)”, – йдеться в повідомленні.

Алгоритм дій такий: за замовченням система документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки повістка відправляється як SMS.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: