fbpx

Відновили доступ до джерела мінеральної води "Верховинська"

Суспільство 18:08, 10.07, 2023

З 12 липня мінеральна вода “Верховинська”, яка б’є з природного джерела у селищі Верховина на Івано-Франківщині, знову у вільному доступі. Тривалий час джерело було законсервоване орендарем.

Про відновлення доступу до джерела мінеральної води у Верховині розповів Роман Клим, заступник редактора газети “Верховинські вісті”.

Декілька років верховинці добивалися, аби ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут» відновив можливість користування лікувальною водою, яка пульсує зі свердловини глибиною майже 700 м. Джерело знаходиться у Верховині на ул. Івана Франка, неподалік мосту через Чорний Черемош.

Ще у 2010 році Верховинська селищна рада надала ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут» згоду на отримання ліцензії на право користування надрами. Через довжелезний водопровід від свердловини на присілку Слупійка планувалось влаштувати об’єкт з розливу води у пляшки. Умови оренди передбачали благоустрій, окультурення території біля джерела. А найголовніше – влаштування соціального бювету, аби всі охочі могли використовувати воду в лікувально-оздоровчих цілях, адже вода є власністю насмаперед громади.

Натоміть орендарі воду для вільного доступу перекрили, а свердловину «одягли» у дерев’яний ковпак.

Рішення селищної ради на пришвидшення робіт результату не давали. Тоді за наполяганням депутатів селищної ради селищна рада звернулася до суду і прокуратури, попередила власників ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут» про розірвання договору оренди.

На початку цього літа з членів земельної комісії селищної ради та виконкому створили комісію. Відбулася зустріч з представниками ТзОВ «Верховинський завод мінеральних вод «Буркут». Ті погодилися відкрити вентиль з «Верховинською», і від 12 червня джерелом можуть користуватися усі охочі.

Щоправда, орендарі на один день що два тижні перекриватимуть воду для профілактичних цілей.

Крім того, є загальне прохання біля джерела дотримуватися елементарної чистоти, а також не підпалювати сірководневий газ, що виходить назовні разом з водою.

Орендарі мають завершити благоустрій території і влаштувати бювет – згідно із затвердженими проєктами.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: