fbpx

Відомого астронома, професора ПНУ Івана Климишина привітали з 90-літтям

Суспільство 18:25, 17.01, 2023

В Прикарпатському університеті почесного громадянина Івано-Франківська, доктора фізико-математичних наук, професора Івана Климишина сьогодні вітали з 90-літтям.

Майже 50 років професор працював у ПНУ. Американський біографічний центр чотири рази визнавав Івана Климишина «Людиною року» і вніс до книги «Великі мислителі початку XXI ст.» А за рішенням Міжнародного Астрономічного союзу іменем «Климишин» названо планету № 3653.

Відомого астронома, професора ПНУ Івана Климишина привітали з 90-літтям 1
Професор Климишин сьогодні

Сьогодні на фізико-технічному факультеті Прикарпатського університету відбулася урочиста академія з нагоди 90-річного ювілею професора Івана Климишина, інформує пресслужба ПНУ.

З привітаннями ювіляру виступили ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, представники астрономічного товариства України, науковці, викладачі ПНУ, колеги, а також його учень та послідовник, директор астрономічної обсерваторії Одеського національного університету ім. І. Мечникова Сергій Андрієвський. У своїх привітаннях виступаючі високо оцінили значний внесок Івана Антоновича в розвиток університету, вітчизняної науки та освіти.

Зокрема, ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що ювіляр є моральним авторитетом та дороговказом для колективу. «Ви є дорогою людиною для нашого університету, яка зробила багато для цінної спадщини як тут, так і за межами. Ви ділилися не тільки своїми знаннями, але й своєю любов’ю до астрономії. Я переконаний в тому, що багато молодих людей, які брали в руки ваш підручник з астрономії, закохалися в цю науку, яка стала якоюсь частинкою їхнього життя. Дякуємо за те, що ви з нами та додаєте усім внутрішньої наснаги, інтелектуальної приємності та енергетичної сили. До вашого ювілею в цьому році ми відкриваємо Міжнародний науковий центр “Обсерваторія” на горі Піп Іван», – підкреслив ректор.

Професор Климишин – автор більше як 120 книг монографій, наукових та науково-популярних книг. Найбільш знакові монографії, наукові та науково-популярні книги – «Астрономія наших днів» – чотири видання, одне з яких англійською, загальним тиражем 400 тисяч примірників, «Астрономія» (1983; 1986 — франц, у співавт.), «Історія астрономії» (2000, 2006), «Астрономія вчора і сьогодні» – два видання, «Релятивістська астрономія» – чотири видання, «Вчені знаходять Бога» (1993, 1996, 2004, 2010), «Зоряне небо України» (2003, 2005), «Астрономічний енциклопедичний словник» (2003, співавт. і співредактор).

Під його науковим керівництвом дисертації на здобуття наукових ступенів захищали талановиті молоді науковці.

«Мені пощастило співпрацювати з Іваном Антоновичем (одразу скажу, то була непроста справа). Але результати були того варті! Іван Антонович Климишин – це національне надбання нашої держави. Здоров’я йому на багато років! Наснаги на нові починання! А ми – підтримаємо!» – наголосив Сергій Андрієвський.

Відомого астронома, професора ПНУ Івана Климишина привітали з 90-літтям 2

Усі побажали ювіляру подальших успіхів в науковій та громадській діяльності задля розвитку вітчизняної науки, освіти та рідного краю.

КУРС писав, що Микола Круць та Іван Климишин стали почесними громадянами Франківська

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: