fbpx

Власний дім: для прикарпатців продовжать програму кредитування житла на селі

Суспільство 10:15, 18.12, 2020

Учора, 17 грудня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій.

Одним із питань, які розглянули депутати, став проєкт програми “Власний дім” на 2021-2025 роки. Як розповів голова Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Тарас Гаврилко, ця програма успішно діяла в 2016-2020 роках, тому її збираються продовжити на наступні п’ять років.

Суть програми – надання довгострокових пільгових кредитів (до 20 років) під 3% річних для зведення власного житла у селах Івано-Франківщини, пише ГК. Селяни, які захочуть скористатися програмою, зможуть або взяти кредит і самостійно будувати собі житло, або звернутися до Фонду за матеріалами і проєктом дому.

“А якщо у родині є троє або більше дітей або це родина військовослужбовця – кредит буде безвідсотковим. Звісно, потрібно буде звітуватися, тобто зберігати чеки за придбані будматеріали і так далі”, – сказав Тарас Гаврилко.

Мова йде про такі суми:

  • спорудження нового житлового будинку – 400 тис. грн;
  • реконструкція, капітальний ремонт житлового будинку або
    добудова незавершеного будівництвом житла – 250 тис. грн;
  • придбання житла – 300 тис. грн;
  • спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих
    комунікацій – 100 тис. грн.

Детально із проєктом програми “Власний дім” можна ознайомитися за цим посиланням.

Загальне фінансування програми на 2021-2025 роки повинно становити 74 мільйони гривень, з них 44 мільйони має виділити державний бюджет. Втім, як це видно з досвіду попередньої програми, держбюджет неохоче виділяє гроші на такі речі – за попередні п’ять років програма була профінансована лише на 23.5%, тож звести вдалося значно менше будинків, ніж було заплановано.

Депутати проголосували “за” цей проєкт рішення. Тепер за нього голосуватиме Івано-Франківська обласна рада на наступній сесії, 23 грудня.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: