fbpx

Вибір бронежилета: основні критерії

Суспільство 11:17, 05.04, 2024

Людина завжди намагалася вигадати елементи захисту, що допоможуть їй на війні. А з розвитком вогнепальної зброї просто немає можливості зупинитися на одних технологіях, тож треба постійно модернізувати елементи амуніції. Сучасний бронежилет — незамінна річ, яка захистить і бійців на «нулі», і волонтерів у тилу, і журналістів, які відвідують зони бойових дій. У військторзі Панцир ви знайдете захисні вироби для всіх потреб.

Вибір бронежилета: основні критерії

Класи захисту

В українській класифікації захисту бронежилетів є всього шість класів, де кожен наступний міцніший за попередній. Зазвичай на війні використовують вироби від 3-го до 6-го класу. Варто зауважити, що вищим є клас, то кращим буде захист від уламків і вибухових хвиль. Однак не завжди потрібно вибирати бронежилет із максимальним захистом. Його вага доволі велика, тож це може погіршити мобільність бійця.

Спосіб носіння

Бронежилети можна носити двома способами:

  • на одяг, доповнюючи плитоносками;
  • під одяг, маскуючи його в такий спосіб.

Зауважимо, що другий варіант можливий тільки у випадку, якщо це 1-2 класи захисту. Вони підходять, наприклад, для приватної охоронної агенції. 

Вага бронежилета

Вибираючи амуніцію, варто дотримуватися балансу між її вагою та рівнем захисту. Наприклад, бійці ССО зазвичай вибирають бронежилети 3-го або 4-го рівнів, бо такі вироби легкі. Вони не заважають військовим виконувати задачі, які потребують мобільності та постійних маневрувань.

А от бронежилети 5-го класу з плитами із бронесталі будуть важчими. Хоча вони краще захищають від куль великого калібру.

Розмір виробу

Правильний розмір — це про ергономічне прилягання, комфорт і безпеку. Звичайно, кожен виріб можна дещо коригувати, але не варто використовувати амуніцію, яка на декілька розмірів більша або менша. 

Плита бронежилета має починатися біля ключиці бійця. А закінчуватися — трішки вище пупка. У такому випадку ваші дії не будуть обмеженими й нічого не буде заважати сідати чи нахилятися. 

Перераховане вище — основні критерії. Проте важливо враховувати й інші характеристики бронежилетів: від вартості до виробника.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: