fbpx

Виявити імунодефіцит: Центр алергології Обласної лікарні проведе скринінг прикарпатцям

Здоров'я 16:05, 02.03, 2023

З метою раннього виявлення пацієнтів з первинними та вторинними імунодефіцитами лікарі Центру алергології Івано-Франківської обласної клінічної лікарні анонсують проведення скринінгу для прикарпатців.

На скринінгу визначать порушення антитілоутворення. Зазначають, що це дасть можливість призначити замісну терапію та уникнути подальших ускладнень та інших проблем зі здоров’ям.

“На фоні частих загострень хронічних захворювань можуть розвиватися імунодефіцитні порушення. Аби їх уникнути, з метою профілактики варто приймати імунотропні препарати, – пояснює завідувачка Центру алергології Маріанна Деркач. – Призначають їх фахівці, а для цього попередньо слід пройти огляд та скринінг”.

Сьогодні завдяки державній програмі в обласній лікарні є всі необхідні препарати імуноглобулінів для пацієнтів ПІД з дефектом антитілоутворення та зі спадковим ангіонабряком (САН) препаратом с1-естерази.

“Це дороговартісне лікування, і ми радіємо, що наші пацієнти мають змогу його отримати, – зазначає імунологиня Деркач. – Адже замісна терапія попереджує розвиток ускладнень та продовжує життя”.

Крім медикаментозної корекції, лікарка рекомендує дбати про покращення роботи імунної системи такими простими і дієвими способами, як прогулянки на свіжому повітрі, доповнення щоденного раціону свіжими фруктами й овочами, обмеження вживання цукру і солі, фізичні навантаження. Гімнастика та біг також є чудовими помічниками у стимуляції імунної системи.

Маріанна Деркач акцентує на тому, що найбільший ворог здоров’я людини — це стрес, а через війну в такому стані нині чи не кожен українець. “Маємо особливо уважно подбати про своє здоров’я в цей непростий час”, – говорить лікарка.

Запис на скринінг за телефонами:

0 (95) 303-42-42

0 (97) 303-42-42

0 (342) 52-82-11

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: