fbpx

Як часто виключати та перезавантажувати телефон і для чого це роблять

Суспільство 11:01, 21.06, 2023

Смартфон – це мініатюрний потужний комп’ютер, який працює безперервно і виконує багато завдань. Але чи знаєте ви, що іноді смартфону потрібен відпочинок? Особливо велике навантаження на процесор відчувають флагманські смартфони на кшталт Samsung Galaxy S23 Ultra, адже користувачі часто використовують їх на повну потужність. Але якщо не давати пристрою невеличкий відпочинок, навіть флагмани починають повільно працювати та гальмувати.

Як часто виключати та перезавантажувати телефон

Чому треба вимикати телефон?

Виключення телефону – це процес, коли ви повністю вимикаєте живлення пристрою і зупиняєте його функції. Експерти рекомендують відключати телефон хоча б раз на тиждень. Після виключення дайте йому відпочити хвилину або дві, перш ніж знову включити його. Це допоможе покращити роботу і матиме багато переваг для акумулятора.

Ось деякі причини, чому треба вимикати смартфон:

 • Очищення пам’яті. 

Коли ви користуєтеся телефоном, він запускає багато додатків і процесів, які займають оперативну пам’ять. Деякі з них можуть працювати неправильно або залишатися в пам’яті надто довго, споживаючи ресурси та уповільнюючи роботу. Виключення дозволяє очистити пам’ять і закрити всі непотрібні додатки та процеси.

 • Оновлення програмного забезпечення. 

Для встановлення додатків та оновлень системи часто потрібно перезавантажити телефон. Це допомагає завершити процес оновлення і запобігти можливим помилкам або конфліктам. Перезавантаження також дає можливість новому програмному забезпеченню працювати оптимально і без збоїв.

 • Збереження акумулятора.

Якщо ви не вимикаєте смартфон надто довго, він може споживати більше енергії, ніж потрібно. Це призводить до швидкого розряджання акумулятора і зменшення його ресурсу. Вимкнення дозволяє акумулятору відновити ємність і тривалість роботи.

Як часто треба перезавантажувати телефон?

Перезавантаження телефону – це процес, коли ви вимикаєте і знову вмикаєте пристрій без повного виключення живлення. Це допомагає покращити роботу Samsung Galaxy S23 Ultra і розв’язувати деякі проблеми.

Ось деякі причини, чому треба перезавантажувати телефон:

 • припинення усіх фонових процесів;
 • звільнення оперативної пам’яті;
 • краще встановлення оновлень ОС або окремих додатків;
 • виправлення помилок, що виникають у процесі роботи різних додатків.

Іноді лише перезавантаження допомагає усунути різноманітні проблеми. Наприклад, коли смартфон зависнув і не реагує на дотики.

Чому треба вимикати телефон?

Як часто треба перезавантажувати телефон?

Немає однозначної відповіді, але загальна рекомендація – робити це хоча б раз на тиждень. Це дозволить як бюджетному, так і флагманському смартфону на кшталт Samsung Galaxy S23 Ultra працювати швидше і стабільніше.

Однак в деяких ситуаціях може знадобитися негайне перезавантаження:

 • Встановлення нових додатків або оновлень. Деякі додатки або оновлення системи можуть потребувати перезавантаження для повноцінної роботи. В цьому випадку вам буде показано сповіщення або запит на перезавантаження.
 • Виявлення помилок. Якщо телефон починає працювати повільно, зависати, не реагувати на дотик або кнопки, видавати дивні звуки або повідомлення про помилки, це може бути ознакою того, що щось працює неправильно. В цьому випадку перезавантаження допоможе розв’язати проблему.
 • Збої у роботі додатків. Наприклад, якщо гру чи програму неможливо запустити у звичайний спосіб, варто перезавантажити смартфон;
 • Не встановлюються оновлення. Іноді з’являються сповіщення, що додаток не вдалося оновити. Тому спробуйте вимкнути та знову ввімкнути смартфон.

Отже, незалежно, маєте флагмани iPhone 14 Pro чи Samsung Galaxy S23 Ultra, або бюджетний смартфон за три тисячі гривень, вони іноді потребують вимкнення та перезавантаження. Також для максимального подовження ресурсу батареї варто вимикати пристрої, коли не користуєтесь ними.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: