fbpx

Як купити та переоформити квартиру в Києві

Економіка 18:58, 08.09, 2023

Київ продовжує активно розбудовуватися, та й попит на нерухомість не зменшується. Квартири купують як мешканці інших міст, які переїжджають до столиці, так і кияни для здачі в оренду. Якщо ви вирішили купити квартиру в Києві, варто звернутися до фахівців, які допоможуть підібрати житло за вашими очікуваннями та оформити документи, щоби уникнути неприємних нюансів.

Підбір нерухомості

Придбання нерухомості супроводжується багатьма ризиками, внаслідок чого можна купити проблемну квартиру та витратити купу нервів або взагалі залишитися без квартири і втратити гроші. Фахівці ж можуть набагато швидше знайти варіант, який вам підходить, перевірити компанію-забудовника чи продавця та допомогти оформити документи.

Хтось хоче придбати квартиру у престижному районі Києва, хтось недалеко від метро, а хтось хоче у віддаленому мікрорайоні із чудовим видом із вікна.

До прикладу, у Подільському районі багато пам’яток, які приваблюють туристів, Печерський – вважається одним із найпрестижніших, Святошинський – підійде для тих, хто шукає квартиру в тихому місці, оточеному парками, Дніпровський вважається найбільш екологічним районом Києва.

Тому перед тим як звертатися до фахівця, складіть максимально чіткий перелік критеріїв потенційного житла:

  • бюджет, який готові вкласти у квартиру;
  • район;
  • кількість кімнат та площа квартири;
  • вид з вікон;
  • побажання до інфраструктури.

Так рієлтор запропонує лише ті варіанти, які вам підходять. Залишиться вибрати лише найкращий.

Далі рієлтор сам домовляється про огляд нерухомості, а коли ви оберете омріяну квартиру, займається проведенням переговорів та готує документацію.

Також рієлтор повинен перевірити всі необхідні для угоди документи. У разі потреби глибшої перевірки залучають юристів. Якщо об’єкт виявиться проблемний, рієлтор не рекомендуватиме його до купівлі.

Переоформити квартиру в Києві
У Києві будівництво активно ведеться навіть під час воєнного стану

Переоформлення квартири

Після того як ви придбали квартиру, її потрібно узаконити. Без цього договір купівлі-продажу буде простим папірцем – ви не зможете квартиру ні переобладнати, ні здати в оренду чи продати.

Офіційна реєстрація апартаментів включає такі кроки:

  • збір документів;
  • сплата державного мита;
  • звернення в реєстраційну службу;
  • консультація експертів;
  • отримання свідоцтва.

До слова, свідоцтво можна оформити через агентство нерухомості, приватного чи державного нотаріуса чи центр адміністративних послуг. Від того, який метод ви оберете, буде залежати ціна переоформлення квартири.

Також варто врахувати витрати на державне мито, послуги нотаріуса, рієлторів.

Чи вигідно зараз купувати квартиру

У Києві ведеться активне будівництво навіть під час воєнного стану. При цьому, кажуть експерти ринку  нерухомості, сьогоднішні ціни на нерухомість є досить низькими, квартири продаються, але значного пожвавлення на ринку нерухомості очікують після перемоги.

Відповідно підвищення попиту спричинить подорожчання квадратних метрів. Тому, на переконання експертів, зараз ідеальний час для інвестицій у київську нерухомість.

Придбання апартаментів в Києві вимагає ретельного дослідження та обдуманих кроків. Водночас це вигідне рішення, адже інвестування грошей в нерухомість залишається одним з найпопулярніших та найнадійніших способів збереження коштів.

Промо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: