fbpx

Як правильно вибрати руберойд на дах будинку?

Суспільство 16:57, 09.01, 2024

Для покриття даху затребуваним покрівельним матеріалом залишається руберойд. Він продається в рулонах та буває різних марок. Фахівці допоможуть вибрати та купити руберойд у Львові з огляду на низку факторів.

Різновиди руберойду та їхні характеристики

Перед тим як вибрати руберойд, слід докладніше ознайомитися з його марками та фізико-механічними властивостями.

Руберойд є таких видів за компонентним складом:

 • рубемаст;
 • толь;
 • євроруберойд;
 • склоруберойд.

Особливості рубемасту – в’язка бітумна маса, яка наноситься на нижню поверхню картону. Для укладання необхідно розплавити нижній шар за допомогою спеціального розчинника, що зробить його більш пластичним.

Толь, або руберойд покрівельний, ціна якого доступна, можна замовити за поосиланням https://aquaizol.ua/evrorubero/naznachenie/dlja-krovli/ з гарантією якості від перевіреного виробника. 

Особливості цього матеріалу – в основі картон, який з двох боків посипають кам’яною крихтою і просочують сланцевим складом. 

Удосконаленими експлуатаційними властивостями володіє євроруберойд. Він виготовлений з модифікованої бітумної маси, а в основі склополотно або поліестер. Це надає підвищеної міцності та довговічності покрівельному матеріалу.

Відмінною особливістю склоруберойду є основа – склотканина. Він є універсальним та практичним матеріалом для покриття різних видів дахів. 

Як правильно обрати руберойд для різних типів дахів?

Перед тим як обрати руберойд, слід врахувати тип покрівлі. Рулонний матеріал може бути покрівельним (К) або підкладковим (П).

Так, покрівельний призначений для верхнього шару покрівельного пирога та може бути з грубозернистим, лускатим, пилоподібним посипанням.

Підкладковий з пилоподібним посипанням з двох сторін може бути різних марок – для верхнього або нижнього шару покрівельного пирога відповідно. 

Руберойд широко застосовується для покриття плоских або односхилих дахів. Це забезпечує якісний захист від механічних пошкоджень, вологи, ультрафіолету тощо. 

Поради фахівців: на що звернути увагу при купівлі руберойду?

Який треба руберойд на дах – порекомендують фахівці. Необхідно звернути увагу на такі критерії:

 • розміри полотна;
 • вага;
 • марка та цільове призначення;
 • діапазон робочих температур;
 • основа та модифікатор;
 • термін експлуатації;
 • технологія укладання (наплавляється, самоклеючий, наливний);
 • теплостійкість тощо.

Якісний рулонний матеріал не повинен мати тріщин, світлих ділянок та інших дефектів. На кожному рулоні має бути заводське маркування та позначення ГОСТ. Таким чином він відповідатиме заявленим характеристикам та стандартам якості. 

Для упаковки використовують щільний папір, а транспортування виконується на спеціальних піддонах. 

Купувати руберойд слід у перевіреному магазині, де представлені сертифіковані покрівельні матеріали від найкращих виробників.

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: