fbpx

Як правильно вибрати тонометр для дому

Здоров'я 20:21, 09.05, 2023

Лікарі наполегливо рекомендують мати вдома тонометр всім людям віком від 35 років. Прилад дозволяє швидко та точно визначати показання артеріального тиску, не звертаючись до фахівця. На ринку представлений великий асортимент моделей, за рахунок чого можна придбати механічний тонометр дешево. При цьому є дорогі автоматичні моделі, які значно спрощують процедуру вимірювання тиску.

Як правильно вибрати тонометр для дому 1

Згідно зі статистикою, серцево-судинні захворювання є одними з найпоширеніших. Стрибки тиску несуть загрозу життю та здоров’ю людини. Для оперативної та адекватної реакції на зміну фізіологічних показань важливим є постійний контроль.

Як правильно вибрати домашній тонометр

Головна складність для покупця – вибір типу приладу, що впливає на зручність і точність вимірів. При зверненні в інтернет-магазин МедТехніка, спеціалісти пояснили, в чому основні відмінності та особливості тонометрів.

Ртутні

Найстаріший тип приладу. Перша модель була створена ще у 1896 році та стала основною для наступних різновидів. Сучасні моделі мають класичну конструкцію: ртутний манометр, груша та манжета. Вимірювання показань артеріального тиску здійснюється шляхом фіксації коливання ртутного стовпчика. Більшість виробів цього типу є професійними та застосовуються у медичних закладах.

Механічні

Класичний та відносно застарілий зразок, який, як і раніше, актуальний у лікарнях та клініках. Вимірювання показань здійснюється шляхом прослуховування через стетоскоп тонів роботи серця. Це бюджетний та досить точний варіант виміру, який може дозволити собі кожен. При цьому необхідно мати невеликий досвід для зняття показань.

Напівавтоматичні

Обладнання має електронний екран для виведення основної інформації та помпу для нагнітання повітря в манжету. Це простіший варіант виміру, який не вимагає застосування стетоскопа. Такі прилади мають середній цінник, надійні та практичні в експлуатації.

Автоматичні

Найбільш прогресивні та зручні у використанні. Все, що потрібно зробити користувачеві, – надіти манжету. Накачування повітря та замір показань виконуються автоматично. При цьому вся інформація про кров’яний тиск виводиться на електронний дисплей. Єдиний мінус – досить зависокий цінник.

Серед описаних моделей найбільш точними є ртутні, але вони досить непрактичні. На другому місці механічні, які найчастіше використовують лікарі. При цьому для домашнього використання будуть актуальними як автоматичні, так і напівавтоматичні прилади з досить високою точністю вимірювання артеріального тиску.

Важливі критерії вибору тонометра

Щоб домашній вимірювальний прилад завжди надавав точні показання, був зручний та служив багато років, потрібно враховувати такі моменти:

  • Вік. Якщо для людей середнього віку підійде будь-який тонометр, то старшому поколінню краще віддати перевагу автоматичним моделям. Це спростить процедуру та забезпечить точність вимірів.
  • Розмір. Манжети до тонометрів можуть мати різну довжину: від 18 до 46 см. Відповідно перед покупкою варто заміряти обхват плеча в районі біцепса. Отриманий результат спростить вибір.
  • Дисплей. Більшість автоматичних та напівавтоматичних моделей мають екран із великими цифрами. Це актуально для людей, які мають проблеми із зором. Також є пристрої із голосовим супроводом.
  • Ціна. Тонометри для домашнього використання мають цілком доступну вартість. При цьому не варто заощаджувати на медичному обладнанні, оскільки це може негативно позначитися на точності приладу.

Всі наведені вище поради та рекомендації дозволяють кожному підібрати якісний та надійний тонометр.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: