fbpx

Як у Франківську працює "швидка допомога" з підозрами на коронавірус

Здоров'я 12:01, 21.03, 2020

Служба екстреної медицини області працює в посиленому режимі. Поряд з диспетчерами дзвінки приймає лікар-консультант, який надає поради пацієнтам та визначає подальший алгоритм дій служби “103”.

Лікар бригади екстреної медичної допомоги Дмитро Будз з колегами у цей час працюють в спеціальних медичних костюмах та дотримуються складніших умов дезінфекції та медичної поведінки, йдеться у сюжеті Суспільне.Карпати.

“Коли до нас надходить виклик, що є людина з підвищеною температурою тіла і є підозра на коронавірусну інфекцію, – саме так ми одягаємося, коли наша бригада виїжджає до таких людей. Знизу є костюм багаторазового використання, а зверху ми вдягаємо одноразовий, який після виклику знімаємо, і його утилізують. Також на виклик ми одягаємо респіратори. До них є змінні фільтри, які теж змінюємо кожної зміни. Після того, коли ми приїхали з виклику, повністю обробляють машину дезінфектором. І ми з голови до ніг обробляємося дезінфікуючими засобами, щоб вберегтися від можливого вірусу”, – каже лікар.

Попри це медики не відмовляються від допомоги волонтерів, які шиють марлеві маски. Вони замінюють найдешевші аптечні, які сьогодні здорожчали в рази.

“Зараз ми налагодили виробництво і шиємо пов’язки, маючи марлеві відрізи. Ми робимо такі, які відповідають стандартам санітарної служби – восьмишарові. А у вівторок будемо мати стовідсоткове забезпечення багаторазовими костюмами”, – пояснює директор обласного центру екстреної медицини Мирон Матейко.

За його словами, робота “швидкої допомоги” ускладнюється поганою співпрацею з первинною медичною ланкою:

“Вони закрилися у телефонному режимі і не виїжджають. А повинні нам помагати у виїздах до тих хворих, які потребують їх послухати, призначити ліки… Але це все перекинули на роботу екстреної допомоги. Тому у мене сьогодні таке відчуття, що працюють екстрена допомога й інфекційне відділення. Я б хотів, щоб усі взяли на себе таку відповідальність і працювали рівномірно”.

В Івано-Франківську міську поліклініку № 3 знімальна група Суспільного прийшла без попередження. Заклад працює. Живим потоком приходять пацієнти, який “сортують” на посту: кого відправляють додому, кого – до сімейного лікаря.

Головна лікарка Городенківської райлікарні Олександра Косовець розповіла телефоном, що у їхньому закладі інфекційне відділення раніше закрили на вимогу реформи, а цього місяця знову розгорнули. Зараз збирають гроші для того, щоб придбати апарат штучної вентиляції легень, і повертають людей на роботу.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: