fbpx

Який складаний ніж краще купити, якщо ви – водій автомобіля

Суспільство 12:40, 01.11, 2023

Як так склалося, що в нашому соціумі ніж розглядається передусім як знаряддя, яким можна відібрати життя людини? Але, як показує практика, в усі часи ніж, навпаки, був інструментом, що значно полегшує життя, а часом і може його врятувати.

Те, що в дорозі ніж може стати в пригоді мільйоном різних способів, і нагадувати особливо не треба. Зрештою, це всього лише – смуга міцної заточеної сталі. Вона міцніша і гостріша за більшість предметів, що нас оточують. На відміну від плоті наших рук та пальців. Вже одне це говорить про те, що методи використання ножа обмежуються, мабуть, лише вашою фантазією та законами фізики.

Це твердження особливо справедливе, якщо врахувати, яке поширення набули у наш час багатофункціональні складані ножі та мультитули. Вони дійсно зручні, легкі, компактні та корисні.

Особливо часто ми стикаємось з необхідністю щось лагодити, розплутувати, розрізати, коли ми перебуваємо в дорозі. Бо шляхи наші повні різних несподіванок. Тому така річ, як-от складаний ніж чи мультитул в бардачку вашого авто, зайвою точно ніколи не буде. Та й місця він там багато не займе.

Але, на жаль, всі ми знаємо, що не всі дні, проведені в дорозі, можна назвати звичайними або навіть хорошими. Часом (на жаль) трапляються різноманітні екстремальні та аварійні ситуації. І ось наявність особливих інструментів, розрахованих на ці випадки, найчастіше відрізняє звичайний ніж від ножа автомобіліста.

Кілька слів про склобій

складаний ніж купити

Перше, що найчастіше ми можемо зустріти в ножі, що позиціонується як «автомобільний», це, як правило, склобій. Цей сталевий шип вінчає навершя руків’я та покликаний допомогти розбити скло автомобіля, в якому, як це нерідко буває після зіткнення, заблоковані двері. В наш час цей ударний елемент став не такою вже й рідкістю. 

На перший погляд звучить просто: треба лиш вдарити сильніше – і скло розіб’ється. Але все не так очевидно.

Головне, що слід пам’ятати, якісний склобій повинен бути з матеріалу, твердішого за скло. Часто це карбід вольфраму. Інколи – загартована сталь. Але склобій з карбіду вольфраму буде значно кращий. Тільки таке “жало” зможе розколоти скло без особливих проблем. У ситуації, коли рахунок йде на секунди, це може бути важливим.

Іноді елементам різних підручних засобів типу ліхтариків теж надають «склобійну» форму, але при цьому не роблять твердосплавними. На жаль, але практична спроба застосувати такий склобій, найімовірніше, вас розчарує. Потрібно завдати справді дуже сильного удару, щоб розбити скло таким інструментом. Це, звичайно, краще, ніж нічого, але враховуючи, що карбід вольфраму має твердість 68-71HRC (а це куди твердіше навіть клинків більшості складаних ножів), не дивно, що саме цей сплав так добре пробивається крізь скло.

Також дорогоцінні секунди заощадять вам два наступні правила:

  1. Завжди бийте бічні скла! Лобове зазвичай дуже міцне.
  2. Бийте у куток вікна! При ударі по кутку вікна воно розіб’ється найшвидше.

Бажано хоч якось захистити руку: навіть спеціальне автомобільне скло все ще здатне утворювати гострі уламки.

Що таке серейтор та для чого він потрібний

Також нерідко у ножі автомобіліста можна зустріти серейторне (зубчасте) лезо. Ця додаткова ділянка леза завдяки будові своєї ріжучої кромки відмінно справляється з розрізанням ременів, шнурів, елементів одягу. Що також може виявитися не зайвим в екстремальній ситуації. Вістря клинка рятувальника часто роблять тупим або заокругленим (щоб поспіхом не поранити того, кого ми рятуємо).

Що таке стропоріз

Часто на руків’ях складаних ножів можна побачити характерний проріз з прихованим у ньому лезом. Це стропоріз, він також допоможе ефективно та швидко (ще й безпечно) перерізати будь-який ремінь (включно з ременем безпеки в автівці).

Замість підсумків

Загалом, життєвий досвід підказує, що роботи для ножа завжди буде достатньо. Особливо якщо ви проводите багато часу в дорозі.

Звичайно, ми бажаємо вам, щоб екстремальні ситуації, в яких знадобиться склобій та серейтор, з вами ніколи не траплялися.

Та все ж такий корисний інструмент краще мати завжди під рукою. Хоча б навіть для того, щоби просто нарізати собі ковбаси на бутерброд.

Джерело – https://wellgo.ua/nozhi/skladnye/

Реклама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: