fbpx

Якість води на Прикарпатті моніторять за європейськими стандартами

Суспільство 20:22, 29.07, 2019

Сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР вперше провела дослідження проб води на вміст пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та летких органічних сполук у шести річках області.

Зокрема, аналіз проводили у річках Бистриця Солотвинська та Бистриця Надвірнянська, Свіча, Лімниця, Прут та її притоці – річці Жонка, які є джерелами питного водопостачання міст Івано-Франківськ, Долина, Калуш, Коломия та Яремче, передає пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Із 30 досліджуваних пріоритетних речовин, визначених європейськими директивами, виявлено тільки одну – ДДТ (дихлордифенілтрихлорметилметан) в концентраціях, значно нижчих норми, не загрозливих для здоров’я людей.

Залишкові концентрації цієї речовини попадають у річки від дифузних джерел забруднення з поверхневим стоком внаслідок використання у сільському господарстві у складі інсектицидів.

Такі дослідження у рамках виконання моніторингу вод за європейськими підходами проводитимуться щомісяця, а перелік досліджуваних речовин буде розширюватися.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: