fbpx

Юні винахідники з Прикарпаття представили на виставці моделі військової техніки

Суспільство 19:23, 06.12, 2022

У франківському Краєзнавчому музеї презентували виставку моделей військової техніки, яку приурочили до Дня Збройних Сил України.

Виставка налічує понад 100 експонатів. Це макети та моделі зброї, моделі авіаційної, ракетокосмічної, сухопутної, морської військової техніки, пише Репортер.

Ці роботи зробили вихованці науково-технічних гуртків з Калуша, Богородчан, Надвірної, Тлумача, Коломиї, Городенки та Франківська. Малим винахідникам від п’яти до 16 років.

Юні винахідники з Прикарпаття представили на виставці моделі військової техніки 1

15-річний Василь Шкраблюк з Тлумача займається моделюванням вже вісім років. На виставку привіз моделі вогнепальної та холодної зброї, а ще військові машини.

“Тут копії автомата Калашникова, лише я добавив свій глушитель і зробив такий приціл, – Василь Шкраблюк демонструє свої роботи. – Усе розкладається. Розкладний приклад, затвор, запобіжники, магазин. А тут я взяв за основу гвинтівку СВД, але також від себе добавив багато”.

На створення одного автомата, каже юнак, йде десь місяць-два. Використовує різні матеріали – фанера, деревина, пластик, металеві прутики і навіть коробки з-під чипсів чи одноразові тарілки.

Зараз хлопець працює над сучасною європейською зброєю. Каже, хоче розвиватися у сфері конструювання військової техніки й придумувати щось своє. В майбутньому планує стати інженером чи архітектором.

Роботи з цікавістю розглядає 14-річний Володимир Колесніков з Донеччини. Він також відвідує гурток моделювання у Франківську. Каже, дуже подобається. У його доробку вже кілька літаків.

“Зараз прийшов просто подивитися, може, є якісь цікаві ідеї, – говорить хлопець. – Найбільше сподобалися військові машини. Роботи дуже продеталізовані, видно, що ця людина старалась. Ще сподобалися кулемети і дрон”.

За словами директорки обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Христини Чепи, виставку проводять останні п’ять років, але як ніколи цього року вона актуальна, бо набула нової і потужної глибини.

“Діти дуже активно долучилися до виставки саме цього року, – говорить Христина Чепа. – Як на мене, діти зрозуміли насправді, що таке день ЗСУ. Взяли участь 15 центрів науково-технічної творчості та просто дитячої творчості області. Роботи різні – від дуже дитячих до детальних копій військової техніки”.

Виставка триватиме до 20 грудня.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: