fbpx

З допомогою металодетекторів на НМТ будуть боротися зі списуванням, - Любінець

Суспільство 20:13, 18.04, 2024

На Франківщині для складання національного мультипредметного тесту станом на 17 квітня зареєструвалися 12 045 учнів. Це на декілька сотень більше, ніж у 2023 році, пише КУРС.

Учасники складатимуть чотири предмети. На виконання одного вони матимуть одну годину, розповів Суспільному заступник директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іван Любінець.

Цьогоріч учасники тесту складатимуть три обовʼязкові предмети — українську мову, математику, історію України та четвертий — на вибір. Завдання з чотирьох дисциплін виконуватимуть в один день.

“Перші два предмети — українську мову і математику — учасники виконуватимуть дві години. Потім буде невелика перерва. І після неї — історія України й той четвертий предмет, який вони собі обрали. Так само цього року ми як організатори використовуватимемо металодетектори з метою боротьби зі списуванням”, — розповів Іван Любінець.

Наразі серед самостійно обраних учнями предметів найпопулярнішими є біологія, англійська мова, географія та українська література. На них зареєструвалися орієнтовно 11 тисяч учасників. Найменше — на тестування з фізики та хімії.

На Прикарпатті тестування проводитимуть у понад десятьох містах, де представники місцевої влади мають облаштувати тимчасові екзаменаційні центри. У них повинні бути укриття на випадок повітряної тривоги.

Директорка департаменту освіти і науки Івано-Франківська Вікторія Дротянко говорить, що міські заклади освіти технічно готові до складання НМТ-2024. З її слів, триває навчання педагогів, які під час тестування будуть інструкторами.

“Кількість пунктів тестування зараз назвати важко, бо ми ще не бачимо повної картини абітурієнтів, які складатимуть національний мультипредметний тест саме в Івано-Франківську. Пункти тестування ми поки що не оголошуємо з метою безпеки, але, звісно, вони всі будуть обладнані укриттями, індивідуальними ноутбуками та підведеним інтернетом, як це відбувається вже протягом багатьох років”, — каже Вікторія Дротянко.

Іван Любінець пояснює: проводити тестування в укриттях на Івано-Франківщині не будуть. Учасники тесту спускатимуться туди лише в разі повітряної тривоги. Тоді буде додаткова перерва.

“Регламент проведення тесту передбачає перерву до двох годин на час тривоги. І в цей час учасники перебувають в укритті. Мають можливість перечекати ту тривогу, а потім продовжити виконання своїх робіт”, — говорить директор одного з ліцеїв Мирослав Бідичак.

Заступник директора одного з ліцеїв Івано-Франківська Олександр Овчар каже, що перерву в тестуванні робитимуть і в разі технічних проблем. З його слів, у їхньому закладі мультипредметне тестування проводили вже двічі.

“Зайшовши в тест, абітурієнт не зможе відкрити інші вкладки, інші програми, не зможе скористатися жодним додатком. Тобто там працює тільки програма, яка відповідає за тестування. Якщо в учасника якась технічна причина, то інструктор йому блокує час. І, відповідно, той час, який пішов на розв’язування технічних проблем, йому не зараховується”, — розповідає Олександр Овчар.

Цьогоріч основна сесія національного мультипредметного тесту проходитиме з 14 травня до 25 червня. Точну дату, час та місце проведення тестування учасники дізнаються до 8 травня. Ця інформація зʼявиться в особистих кабінетах вступників, каже Іван Любінець. Він закликає учнів не публікувати у соцмережах час та місце проведення тестування.

Нагадаємо, оприлюднили демонстраційний варіант НМТ-2024 та другий варіант тренувальних тестів НМТ-2024.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: