fbpx

З торговельних мереж та магазинів Прикарпаття повернули 36 000 порцій морозива зі шкідливою домішкою

Суспільство 14:52, 27.08, 2021

На Прикарпатті припинили продаж небезпечного морозива. Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вилучило невідповідну продукцію, у виробництві якої використовувався стабілізатор Lygomme з етиленоксидом.

Етиленоксид має дезінфікуючі властивості, знешкоджує більшість відомих мікробів навіть у газоподібному стані, що використовується для газової стерилізації. Так стерелізують, наприклад, одноразові шприци.

Сполука є повільнодіючою отрутою для теплокровних тварин і людини, виявляє канцерогенну, мутогенну, наркотичну дію та подразнює слизові.

Ще 5 серпня управління отримало повідомлення про виявлену несанкціоновану речовину етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, яке експортувалося з Франції (виробник: Mars Wrigley Comfeetionery, Steinbourg) до України (отримувач: Торгова фірма “РУДЬ”).

“Рудь” у свою чергу відвантажила морозиво на Прикарпаття. Тут його отримали у ФОП Федик Н.Р., що в Івано-Франківську, інформують у Держпродспоживслужбі.

Морозиво мало бути ідентифіковано червоним маркуванням «НЕБЕЗПЕЧНА ПРОДУКЦІЯ», вилучено з торговельних мереж та направлено на склад ТОВ «ТОРГОВА ФІРМА РУДЬ» для відокремленого зберігання з наступним поверненням виробнику для подальшої утилізації.

Відтак ФОП Федик Н..Р припинив відвантаження продукції ТМ «Марс» (морозиво «Snickers» 48гр/24, морозиво «Baunty» 39гр/24, морозиво «Twix» 40гр/24) та відкликав залишки морозива з торговельних мереж та роздрібних торгових точок Прикарпаття.

Виробнику повернули понад 36 тисяч порцій:

– морозиво «Baunte» 39гр/24 в кількості 10 949 шт.;

– морозиво «Snickers» 48гр/24 в кількості 18 094 шт.;

– морозиво «Twix» 40гр/24 в кількості 7255 шт.

Раніше, як писав КУРС, у Франківську виявили небезпечне морозиво з Румунії – утилізували понад 1500 порцій

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: