fbpx

З якого дерева збудувати будинок найдешевше?

Суспільство 15:30, 04.09, 2023

Ще до пандемії будівництво дерев’яних будинків вважалося дешевшим, ніж цегляних. Побудовані за каркасною технологією будинки додатково асоціювалися з дуже коротким часом роботи та швидким переміщенням. Тому вони мали багато прихильників.

Аналізуючи вартість будівництва дерев’яного будинка, до якого необхідно підготуватися, необхідно враховувати, що за нинішніх цін на матеріали вкладення будуть недешевими. Тому тим більше варто дізнатися, яка деревина підійде для цієї мети, щоб її ціна не збивала вас з ніг. Пропонуємо дізнатися ціну на пиломатеріали, наприклад, тут https://foreest.com.ua/uk/.

Види деревини для будівництва будинку

Конструкційна деревина має бути добре висушена, вільна від слідів комах та плісняви. Найчастіше для будівництва використовують ялину, сосну, ялицю, модрину та кедр. Які переваги та недоліки кожного з цих видів?

Переваги та недоліки різних видів будівельного бруса:

  • Ялина відносно дешева, а її структура робить її хорошим утеплювачем. Однак її необхідно добре захистити, щоб убезпечити від гниття.
  • Сосну, дійсно, часто обирають інвестори, оскільки її ціна відносно невисока, а структура сприяє зручній обробці. Однак необхідно не забути ретельно її просочити, щоб вона не заплісніла.
  • Ялиця життєрадісна і довговічна, тому ідеально підходить для зведення стін у зробленому з колод будинку. Однак ви повинні не забувати інвестувати в якісну деревину, тому що більш дешевий варіант може тріснути під час сушіння.
  • Модрина – найдовговічніша порода, не гниє, ефективно протистоїть комахам і грибкам, завдяки чому прослужить довгі роки. Недолік  – висока ціна.
  • Кедр – не варіант для економних людей. Однак він має багато переваг. Деревина кедра є довговічною, стійкою до вологи, а також позитивно впливає на здоров’я мешканців будинку.

Вид деревини та її ціна

Зараз найбільш поширеними пропозиціями на ринку є будівельні бруси з ялини або сосни. Ціни за куб на обидва типи зараз починаються від 6000 грн за кубічний метр, проте продавці вказують, що зацікавленим особам слід зв’язатися з ними по телефону, щоб дізнатися про поточну ціну.

Попит на більш дорогу конструкційну деревину, таку як модрина або кедр, зараз незначний, тому актуальні пропозиції з продажу знайти складно. Інвестори зазвичай вибирають ялину чи сосну.

Варто пам’ятати, що вартість деревини є основною складовою вартості будівництва всього будинку. Проте багато що залежить від використовуваної технології. Будинки, виконані за каркасною технологією, будуть дешевшими за рахунок того, що вони дуже легкі, тому ви зможете заощадити на будівництві фундаменту. Крім того, більшість елементів виготовляються раніше на заводах, що означає короткі терміни будівництва та менші витрати на робочу силу.

Зроблені з колод будинки – це серйозна інвестиція. Витрати вищі, ніж у каркасного будинку, через те, що додатково потрібно купувати вертикальні колоди, які зміцнять корпус будівлі, ставити міцніші, а отже, дорожчі фундаменти, а крім того, дерев’яні стіни необхідно регулярно просочувати. Їх не можна сховати під штукатуркою, як у випадку зі збірними елементами.

Від чого залежить вартість будівельної деревини?

Основним фактором, що визначає вартість конструкційної деревини, є, звичайно, її порода – найдешевшою буде сосна або ялина, потім ялиця, модрина, а найрозкішнішим і в той же час найдорожчим – кедр.

Місце покупки також впливає на ціну деревини. Найдешевше буде безпосередньо на тартаку, дорожче буде, якщо ви вирішите купувати у імпортера або оптовика.

Ще одним аспектом є сорт деревини. Що він вищий, то більша стійкість сировини до вигину, розтягування, а також її щільність та еластичність. Хвойні породи маркуються символами від С14 до С50, листяні – від D30 до D70. Класи С24 і С27 найчастіше використовуються як конструкційна деревина. За більш високі параметри переплачувати не варто, тому що, по-перше, їх складно дістати, а по-друге, ціна справді неймовірна.

Про міцність матеріалу свідчить і клас сортування. Виділяємо: клас елітний, клас середньої якості та клас найгіршої якості. Останній належить до відходів і не може бути використаний для будівництва будинку. З іншого боку, лише 3-6% людей можуть вибрати елітний клас, тому найчастіше використовується середній клас якості.

Ціна грошей

Вирішивши звести дерев’яний будинок, не можна економити на матеріалах. Адже низький клас чи неправильне сушіння призведе до того, що конструкція розтріскається, а в гіршому випадку навіть звалиться. Про безпеку мешканців важливо подбати вже на етапі вибору матеріалу. Тому потрібно вибирати якісну деревину з надійного джерела, яка матиме підтвердження класу та необхідну сертифікацію. Деревина має бути витримана та висушена промисловим способом, а її вологість не повинна перевищувати 18%. Крім того, варто пам’ятати, що елементи повинні бути гладкими, завдяки чому вони не надто вбиратимуть вологу, а краї балок повинні бути закругленими.

На чому тоді можна заощадити? Фонди забезпечують найбільшу економію. Конструкція дерев’яного будинку легка, тому можна зробити ставку на менш міцний фундамент.

Крім того, варто вибрати простий будинок з двосхилим дахом. Кожен балкон, мансардне вікно або чотирисхилий дах спричиняють додаткові витрати вже на стадії будівництва, а також і пізніше, при обробці. Простий корпус легко обробити дешевими гіпсокартонами, а монтаж не має викликати серйозних проблем.

Також не забувайте про витрати на робочу силу. У зв’язку з тим, що бригад, які спеціалізуються на будівництві дерев’яних будинків, набагато менше, ніж працюючих за цегляною технологією, потрібно бути готовим до вищих витрат і тривалішого часу очікування.

ПРОМО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: