fbpx

За три дні: у хворих, які потрапляють у реанімацію з COVID, легені уражені на 70% та більше

Здоров'я 19:05, 02.12, 2021

Лікарка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківської міської клінічної лікарні № 1 Христина Гладиш показала знімки легенів пацієнтки, хворої на COVID-19. Виходити з такого ураження хвора буде впродовж пів року на кисневому концентраторі.

На світлинах видно, як за три дні змінився стан легенів хворої реанімаційного відділення, пише Суспільне.

За три дні: у хворих, які потрапляють у реанімацію з COVID, легені уражені на 70% та більше 1
Знімок у день госпіталізації

“Тут ураження є полісегментарне. Воно не тотальне, але полісегментарне. Тобто кожен сегмент легені уражений, але не значно. Це — 17 числа. Це — легені 20 числа. Тут — тотальне ураження”, — каже лікарка.

За три дні: у хворих, які потрапляють у реанімацію з COVID, легені уражені на 70% та більше 2
Знімок хворої через три дні

За її словами, майже у всіх хворих, які потрапляють у реанімацію з COVID-19, легені уражені на 70% та більше. У такому випадку потрібно приблизно пів року, щоб вони відновилися.

“Ми хворих з лікарні виписуємо додому на концентраторах. Вони вдома теж отримують кисневу терапію, і сатурація у них — 85, 80, 90. Але ми їх заспокоюємо, що легені уже звикли до такої сатурації, тобто тут уже боятися немає чого, і вони собі потрохи виходять з тих проблем. Але цей процес затяжний – до пів року. У когось більше, у когось менше”, — розповідає Христина Гладиш.

У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні № 1 зараз перебувають восьмеро пацієнтів з COVID-19. Усі вони невакциновані. Ліжка у терапевтичних та неврологічному відділеннях, які призначені для прийому хворих з COVID-19 та підозрою на нього, заповнені пацієнтами на 80%. З них щеплені приблизно 5% хворих, каже заступниця директора медзакладу Світлана Анохіна.

“Вакциновані пацієнти переносять легше захворювання. Це є беззаперечно. Вони мають менше ускладнень, менше потребують кисневої терапії та менше потребують лікування у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії”, — каже Світлана Анохіна.

За попередню добу кількість хворих на COVID-19 на Прикарпатті зросла на 68%, повідомила заступниця директора обласного центру контролю і профілактики хвороб Тетяна Джус.

“Іде ріст госпіталізацій. Якщо, наприклад, два дні тому було 61,4 на 100 тис. населення, то зараз ми маємо уже майже 65. Завантаженість ліжок так само іде з 51% до 55%, тому, відповідно, і летальність у нас проблематична”, — каже Тетяна Джус.

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Ігоря Дмитренка, у лікарнях Прикарпаття перебувають понад 1750 пацієнтів з COVID-19. З них 125 – у реанімаційних відділеннях.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: