fbpx

Захисні маски PAPR від інженерів з Харкова випробували в обласній дитячій лікарні

Суспільство 18:27, 18.11, 2020

Інженери-резиденти харківської відкритої майстерні “гараж хаб” передали лікарям Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні маски PAPR для захисту від COVID-19.

Усього виготовили 170 шоломів, 60 з яких розподілили між лікарнями Харкова, Чернівців, Львова, Сєвєродонецька та Івано-Франківська. На черзі ще 110 шоломів, які передадуть реанімаційним бригадам Києва, Полтави, Чернігова і Сумщини, пише Репортер.

Захисні маски PAPR від інженерів з Харкова випробували в обласній дитячій лікарні 1

Розробку захисних масок-шоломів PAPR інженери почали влітку, коли стало зрозуміло, що існуючі засоби не забезпечують належного захисту реанімаційним та так званим “ковідним” бригадам, а іноземні аналоги лікарні не можуть собі дозволити. Вартість американських — від 1 тис. доларів. Собівартість харківських — від 2 тис грн, але всю першу партію (150 шт.) інженери-волонтери розіслали по лікарнях безкоштовно.

“Маска дуже комфортна і забезпечує нам повну свободу рухів, постійний притік фільтрованого повітря і не запотіває, — говорить Олег Курташ, завідувач відділу інтенсивної терапії Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. — Ми вже перевірили макси в роботі: в режимі активного використання вони витримують 6-7 годин. Тож дякуємо дуже і резидентам майстерні “гараж хаб”, і тим людям, які фінансували її виготовлення”.

Маски PAPR paprika працюють на автономному живленні і забезпечені фільтром НЕРА Н13, який зупиняє не менше ніж 99% частинок розміром до 0,3 мкм, системою фільтрації повітря, а також  датчиками стану фільтру та заряду батареї. Потужності маски вистачає на 6-7 годин безперервної роботи.

Захисні маски PAPR від інженерів з Харкова випробували в обласній дитячій лікарні 2

“Ми постійно вдосконалюємо PAPRи, з моменту пілотної партії шоломи пройшли тести, які показали їх високу якість і ступінь захисту медиків. Ми також просимо лікарів про коментарі і намагаємося внести ті покращення, про які вони просять”, — розповідає менеджерка проєкту Тетяна Колпак.

Усього на виготовлення масок зібрали більше 260 тисяч гривень. Усе це вдалось зробити завдяки приватним пожертвам, благодійному аукціону, до якого долучились Сергій ЖаданАндрій Курков, студія Aza Nizi Maza, видавець Олександр СавчукМакс Розенфельд та багато інших. Ще 102 тисячі гривень на виготовлення виділив МФ “Відродження”. Таким чином замість заявлених на початку 132 масок-шоломів, “гаражхабівцям” вдалося зібрати на партію в 150 шт.

Нагадаємо: повнолицева маска з примусовою фільтрацією повітря (PAPR), виготовлена з поліетиленової плівки та полікарбонату, повністю захищає вдягнутого в неї лікаря від контакту з фізіологічними рідинами пацієнтів, що вилітають при чханні та кашлі.

Захисні маски PAPR від інженерів з Харкова випробували в обласній дитячій лікарні 3

Згідно з дослідженнями, фільтр НЕРА Н13, яким обладнані маски, зупиняє не менше ніж 99% частинок розміром до 0,3 мкм.

Yak.today – це платформа інженерних рішень для протидії коронавірусу від українських майстрів та медиків. Тут медики можуть повідомити про потреби, а майстри й інженери викладають свої розробки: покрокові інструкції, креслення, технічну документацію для виробництв. На Yak.Today є як інструкції до речей, які будь-хто може зробити вдома, і тих, які потребують базового обладнання та фахових навичок.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: