fbpx

Запровадили правила обстеження і обсервації осіб, які повертаються з-за кордону

Здоров'я 13:41, 22.03, 2020

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко видав постанову про запобігання подальшого занесення на територію України випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

У постанові, зокрема, йдеться про впровадження форми інформованої згоди особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів.

Інформована згода підписується у двох примірниках особами, які здійснюють перетин державного кордону та щодо яких є підстави вважати, що вони були в контакті з особою, якій встановлено діагноз або підозру коронавірусної хвороби COVID-19.

Державна прикордонна служба після проведення безконтактної термометрії одержує один примірник згоди, інформує УНН. ДПС далі передає примірник інформованої згоди санітарно-карантинним підрозділам (у разі їх створення) або головному державному санітарному лікарю області/міста.

Лабораторні центри МОЗ, підрозділи з охорони здоров’я місцевих адміністрацій організовують проведення медичного (санітарного) огляду осіб, які здійснюють перетин кордону, шляхом опитування за клініко-епідеміологічними показаннями та у разі потреби проводять дослідження на виявлення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів.

Головні державні санітарні лікарі областей забезпечують зберігання інформованої згоди та встановлюють медико-санітарне спостереження протягом 14 діб за особами, які перебувають на самоізоляції, контролюють дотримання зобов’язань, підписаних особами у згоді, взаємодіють з поліцією для усунення загрози життю та здоров’ю людей у разі порушення особами зобов’язань, які вони взяли на себе під час самоізоляції.

Водночас МОЗ оприлюднила “Інструкцію від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається з-за кордону“, де даються детальні рекомендації. Перш за все – уважно стежити за станом свого здоров’я та бути відповідальним у поведінці.

Інструкція закликає кожного громадянина України, який повернувся з-за кордону:

❗Після повернення в Україну суворо дотримуйтеся режиму самоізоляції, щоб убезпечити себе і близьких. 

Самоізоляція передусім означає, що ви впродовж щонайменше 14 днів уникаєте будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метра та довше 15 хвилин. 

Єдиний виняток – звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій.

Як підготуватися до самоізоляції:

  • Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами. 
  • При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
  • Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.
  • Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв’язок із ним або з нею.
  • Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи. 

Якщо ви живете не самі:

  • Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
  • Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні – застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи. 
  • Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.
  • Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом. 

Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфікування рук.

За інформацією МЗС, минулої доби держкордон перетнуло 29 тисяч українців – люди повернулися додому.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: