fbpx

Затвердили порядок пільгового кредитування придбання житла для переселенців та атовців

Суспільство 14:56, 28.11, 2019

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено нову бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла» з обсягом фінансування 200 млн грн.

На засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів: 100 млн грн буде спрямовано для надання кредитів переселенцям та 100 млн грн – для кредитування учасників АТО/ООС.

Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови, так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більш ніж 25 чи реконструйовано не більш ніж 15 років тому.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

У день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні. Перелік осіб, які у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: