fbpx

Здав у ломбард генератор: у Калуші суд відправив за ґрати колишнього пожежника за розтрату майна

Суспільство 15:33, 09.06, 2023

Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінальної справи про обвинувачення 33-річного колишнього службовця Державної пожежно-рятувальної частини Калуша, який в умовах воєнного стану здійснив розтрату чужого майна.

Як інформує пресслужба Калуського міськрайонного суду, посадовець мав повну матеріальну відповідальність за товарно-матеріальні цінності пожежної частини, а також за ті товарно-матеріальні цінності й кошти, що будуть надходити йому під звіт.

За фінансування Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) пожежна частина у Калуші отримала три бензорізи. Обвинувачений взяв їх зі складу, вивіз за територію пожежної частини та розпорядився ними на власний розсуд, чим спричинив майнову шкоду на загальну суму 104 789 грн.

Окрім цього, посадовець взяв зі складу генератор вартістю 9300 грн та освітлювальну щоглу за 60 000 грн і здав їх у ломбард, чим спричинив майнову шкоду пожежній частині на 69 300 грн.

Обвинувачений у судовому засіданні вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав. Пояснив, що він вже не працює в Державній пожежно-рятувальній частині Калуша, оскільки його звільнено. Просить вибачення, що так сталося і він підірвав репутацію пожежної частини, не до кінця усвідомлював наслідки своїх дій. Шкоду не відшкодував у повному обсязі, хоча йому надавалася така можливість.

Суд кваліфікував його дії за ч. 4 ст. 191 КК України, оскільки він здійснив розтрату чужого майна, яке було йому ввірене, в умовах воєнного стану.

Суд призначив колишньому посадовцю покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з обліком, управлінням і розпорядженням коштами та матеріальними цінностями, строком на 3 роки.

Одночасно суд постановив стягнути матеріальну шкоду у розмірі 69 300 гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: