fbpx

Почалася мобілізація наступної черги резервістів

Суспільство 20:45, 15.03, 2022

В Україні почалася мобілізація військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги.

Про це повідомив начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач на брифінгу в Ukraine MediaCenter Kyiv, інформує ZN.

«Майже 100% резервістів, які перебували на обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, вже вирушили у свої бойові військові частини та виконують завдання з оборони. Тому зараз ми проводимо мобілізацію військовозобов’язаних, які не входили до резервістів першої черги, а до інших категорій», — сказав Горбач.

Ті, хто раніше проходив службу та має відповідний досвід на певних посадах, також можуть бути відправлені безпосередньо до військових частин.

Громадяни, які раніше не проходили службу, але підлягають мобілізації, спочатку обов’язково проходять підготовку у навчальних центрах ЗСУ і лише після цього прямують до бойових військових частин.

Жінки, які перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями (медичні, зв’язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка тощо), можуть бути призвані у військові частини на військову службу, але на цей час такої потреби немає.

«Станом на сьогодні жодна жінка не була мобілізована без її згоди. Поки що така необхідність не настала», — наголосив Горбач.

Указ президента про загальну мобілізацію Верховна Рада України затвердила 3 березня. Мобілізація проводиться протягом 90 діб з дня набрання чинності указу.

Станом на 20-й день війни РФ втратила в Україні понад 13 500 солдатів та тисячі одиниць військової техніки.

Можливості атакувати Україну у Росії вичерпаються приблизно через 10 днів, вважає колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес. Однак це станеться за умови, якщо Захід продовжить та посилить свою підтримку України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: