Прикарпатець Тарас Лесюк замкнув топ-10 у першому старті року на Кубку IBU з біатлону

Суспільство 14:20, 04.01, 2024
НА ФОТО: Тарас Лесюк. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

На Кубку IBU з біатлону стартував четвертий етап змагального року в італійському Мартелль-валь-Мартелло. Прикарпатець Тарас Лесюк замкнув топ-10 у першому старті, пише Суспільне.

Першим стартом у програмі змагань стала коротка індивідуальна гонка серед чоловіків на 15 кілометрів. Збірну України на дистанції представляли шестеро із семи біатлоністів, що пройшли до заявки на італійський етап. Поза складом залишився лише Степан Кінаш, новий чемпіон України в спринтерських перегонах.

Спортсмени мали подолати чотири вогневі рубежі, хиба на яких каралася штрафом у 45 секунд. Сумарно на старт вийшли 104 біатлоністи.

Тарас Лесюк стартував першим з українців та мав шанси фінішувати на подіумі: вже з другої “лежки” біатлоніст виходив на другому проміжному місці. Лесюк закрив 19 мішеней, перш ніж припустився свого єдиного промаху на заключній “стійці”. Хиба та 45 штрафних секунд врешті коштували українцеві місця у квітковій церемонії — від топ-6 у фінальному заліку Тараса відділяють 22 секунди.

Денис Насико за підсумками першої стрільби лежачи випереджав Лесюка майже на три секунди. Проте вже наступна “стійка” вилилася для українця у два промахи. На фініші Насику вдалося пройти до підсумкового топ-20 — 18-те місце з чотирма хибами й відставанням у 3:26 хвилини від лідера.

Натомість Богдан Цимбал провів три “чистих” вогневих рубежі — дві його хиби припали на стартову “лежку”. За швидкострільністю він показав найкращий час серед українців та посів 16-ту сходинку — його топрезультат на цьому рівні від сезону 2020/21.

До залікової зони з чотирма промахами також пройшов Руслан Ткаленко — 32-ге місце. Роман Боровик натомість припустився одразу шести хиб та фінішував 46-м. Олександр Пономаренко з п’ятьма промахами — 57-й.

Переможцем короткої “індивідуалки” став норвежець Вебйорн Соерум. З двома хибами він випередив найближчого переслідувача Матса Евербю на 7.6 секунди, показавши другий час за ходом на трасі.