середа, 24 квітня

На суді у справі командира батальйону "Прикарпаття" в Богородчанах заслухають 170 свідків

Друге засідання суду у справі комбату "Прикарпаття" відбудеться в Богородчанах 26 серпня. Суд над командиром батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» Віталієм Комаром приурочили до річниці Іловайського котла.

Досудове розслідування тривало рік, і тепер військова прокуратура Південного реґіону передала справу до суду — перше засідання відбулося 17 серпня на Івано-Франківщині в Богородчанському районному суді. 

Комбатові висунули звинувачення за ст.402, 406 та 409 КПК України (ухиляння від служби в бойовій обстановці, непокора та бездіяльність).

У справі планують заслухати 170 свідків, а це здебільшого бійці 5-го батальйону, пише Збруч.

Як відомо, на батальйон територіальної оброни "Прикарпаття" Міноборони  поклало відповідальність за прорив на територію України РДГ росіян і створення "Іловайського котла". Про це йшлося в аналітичній запсиці штабу АТО, оприлюдненій до річниці розстрілу українських військових під Іловайськом. 

Однак, журналіст та військовий експерт Юрій Бутусов, який був членом тимчасової слідчої комісії з розслідування трагічних подій під Іловайськом, як тоді, так і тепер наполягає, що провина за ті трагічні події лежить не на бійцях, а на вищому військовому керівництві держави, яке й треба карати. На своїй сторінці у Фейсбук він, зокрема, написав: «Героїв Іловайська рік потому вбивають знову. Цього разу брехнею. Цього разу свої».

Командир батальйону «Прикарпаття» Віталій Комар у серпні 2014 року, після поверенення близько 300 біців у Делятин  на місце постійної дислокації 5-го батальйону територіальної оборони, свої дії пояснював тим, що хотів врятувати їхні життя й не допустити повного знищення військового підрозділу, який не мав належного озброєння та засобів захисту.

В процесі слідства командир повідомляв, що на нього хочуть «повісити» зникнення 13 БТРів, які йому нібито видали для провадження бою.

 

 

 

 

КОМЕНТУВАТИ