Вибрали лютневу Чорногору через те, що всюди на хребтах нижче сніг сплив під дощем, описав подорож фотораф Іван Кміт у соцмережі.
Маршрут починався в селі Дземброня на Верховинщині і через полонину Смотрич та повз Вухатий камінь учасники походу мали вийти на Чорногріський хребет, дійти до озера Несамовите, а звідти через турбазу Заросляк повернутися в цивілізацію. Обсерваторія передбачалася "по дорозі", але через примхи погоди саме "Білий слон" став центральною фігурою фотоподорожі.
Перша ночівля – на полонині Смотрич.
Другий день і ніч у колибі перечікували дощ. За інформацією від знайомих, через лід, який вкрив схили гори, кілька груп того дня не змогли вийти на Піп Іван. Тому знімали ліс і водоспад, укритий мальовничою кригою.
Новий день зустрів небаченої краси світанком.
Штурм: біля підніжжя Вухатого каменя почався лід. Підйом був складний і слизький. На горі був шквальний вітер, пориви до 25 м на секунду. Видимість – кілька метрів. Рухалися по GPS. Перехід до Піп Івана зайняв кілька годин.
Спеціально облаштованого для туристів притулку не знайшли. Ночували у "незаконній" (обсерваторія офіційно зачинена на реконструкцію) кімнатці, куди дісталися через вікно. Звідси поради для тих, хто має намір виходити на Піп Іван з ночівлею – озброїтися лавинними лопатами і бути готовими відкопати кілька кубометрів снігу, бо вхід до притулку постійно задуває снігом.
Погода внесла у маршрут корективи. По хребту не пішли. Після сонячного дня з "Білим слоном" група спустилася вниз тією самою дорогою.