п'ятниця, 25 травня

Хворим діткам у Івано-Франківській обласній лікарні допомагає одужати "Лікар Свято". ФОТО

У передноворічно-різдвяний період волонтери проекту “Лікар Свято”, що його реалізовують студенти Прикарпатського національного університету у співпраці з громадською організацією "Молода Просвіта” та при підтримці Urban Space 100, подарували у медичних закладах гарний настрій і позитивні емоції майже 400 дітлахам та їх рідним.
Зображення 1 / 3 Використовуйте клавіші для перегляду

Проект, який започаткували лікар-педіатр Оксана Манюх і викладачі ПНУ Мирослава Кулеша-Любінець, Ореста Возняк, функціонує вже майже два роки.

Читайте: В Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню до пацієнтів завітали "Лікарі Свято"

Метою, як зазначають волонтери Михайло Видрак та Ірина Родзінська, є допомога сміхом маленьким пацієнтам, залучення студентської молоді до благодійних справ як філософії життя.

Понад 15 візитів у різні відділення обласної дитячої клінічної лікарні – від офтальмологічного до гематологічного – було здійснено протягом місяця групою казкових персонажів у чарівних костюмах і клоунів з червоними носиками.

Перед тим, як приступити до відповідальної місії, кожен учасник дійства проходить ретельні тренінги, котрі зазвичай проводить кандидат психологічних наук Мирослава Кулеша-Любінець та актори місцевого лялькового театру. Тематика навчань найрізноманітніша: від взаємодії з дітьми за допомогою інтерактивних казок до вікових аспектів психології хворої дитини та стресостійкості волонтера.

Координатор проекту Мирослава Кулеша-Любінець ділиться своїми враженнями: "Я із захопленням спостерігаю за особистісним зростанням студентів-волонтерів і тішуся, що вже з юнацьких років вони є творцями лікарняної клоунади як одного з найпопулярніших у світі видів психологічного супроводу хворих дітей".

Маленькі глядачі у медичних закладах дуже полюбляють веселих гостей, а ще із задоволенням долучаються до шоу – граються надувними кульками, приміряють носики, шапки, приймають подарунки ручної роботи.

Читайте також: У дитячих лікарнях Прикарпаття пропонують ввести нового спеціаліста – "Лікаря Свято". ФОТО, ВІДЕО

Лікарі кажуть, що сміхотерапія та позитивний настрій сприяють швидшому одужанню, тому бажають розвитку ініціативі та продовження співпраці на регулярній основі.

КОМЕНТУВАТИ