Про це інформує Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.
Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб. м). З них на площі 12 гектарів пройшлись суцільні вітровали. Також значних втрат зазнало Вигодське лісове господарство. Тут буревій знищив 88 гектарів лісу (9330 куб. м), з яких суцільне пошкодження деревини відбулось на площі розміром у 21 гектар.
У Брошнівському лісгоспі було пошкоджено 115 гектарів лісу (1500 куб. м), у Верховинському – 12 гектарів (400 куб. м), у Гринявському – 46 гектарів (2200 куб. м), з яких на площі у 6 гектарів пройшлись суцільні вітровали.
У Калуському лісгоспі негода пошкодила 30 гектарів лісу (600 куб. м), у Надвірнянському – 20 гектарів (600 куб. м), у Коломийському – 25 гектарів лісу (1000 куб. м), з яких суцільне пошкодження насаджень відбулось на площі у 5 гектарів.
У Солотвинському лісовому господарстві було пошкоджено 100 гектарів насаджень (4000 куб. м), а в Осмолодському – 33 гектари (1800 куб. м), з них 3 гектари зазнали суцільних пошкоджень.
"Передбачити таку стихію і зменшити її збитки та масштаби практично неможливо. Зараз необхідно вчасно оформити всі дозвільні документи та ліквідувати наслідки стихії з метою недопущення втрати якості деревини та поширення шкідників", – йдеться у повідомленні прес-служби.
Обстеження усіх пошкоджених вітром ділянок буде проводитись комісійно за участю представників місцевої влади, лісогосподарських підприємств, лісопатологів, громадських активістів, екологів та працівників Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.
За результатами обстеження будуть прийняті рішення щодо проведення вибіркових чи суцільних рубок. Згідно з чинним законодавством, кошти (рентна плата) з проведення цих рубок надійде до бюджетів місцевих рад.
На ділянках, де лісові насадження знищені повністю, будуть створені нові лісові культури.