середа, 23 травня

На Прикарпатті посадовця Держкомзему звинуватили у розбазарюванні земель у Карпатах на мільйони гривень

Посадовцю Держкомзему повідомили про підозру: чиновника звинувачують у зловживаннях, внаслідок яких роздано у приватні руки землі Карпатського національного природного парку вартістю понад 6 млн грн.
Карта Карпатського НПП. Карта Карпатського НПП.

Прокуратура Івано-Франківської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо директорки державного підприємства, яка також була начальником одного з відділів Держкомзему, повідомляє прес-служба прокуратури Івано-Франківської області. 

Встановлено, що посадова особа, зловживаючи службовим становищем, у березні 2010 року видала і підписала державні акти на право власності на 12 земельних ділянок загальною площею 3,67 га, які перебували в постійному користуванні Карпатського національного природного парку. 

На підставі цього орган місцевого самоврядування своїм рішенням затвердив проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.

Такими діями державним інтересам завдано збитки на 6 млн 85 тис. грн.

Крім того, всупереч інтересам служби та з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи, в листопаді 2013 року посадовець уклала та підписала фіктивний договір із приватним підприємцем, за яким державним підприємством перераховано 60 тис. грн за неіснуючий товар. В подальшому, щоб приховати свої злочинні дії, достовірно знаючи, що цей товар на державне підприємство не надійшов, видала неправдиві документи щодо отримання та використання цих матеріалів і списала їх. 

Наразі їй повідомлено про підозру за ч.ч. 1, 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
 

КОМЕНТУВАТИ
  • Мирон Дмитрик 0 Відповісти В прокуратурі або пороблено щось, або просто безтолкова прес-служба. <br>1) Вже майже два роки такої структури як &quot;Держкомзем&quot; не існує. Тому у заголовку має бути &quot;колишнього посадовця&quot;, а не те, що є.<br>2) Фраза &quot;директорки державного підприємства, яка також є начальником одного з відділів Держкомзему&quot; - взагалі брєд. Можливо &quot;була&quot;. Але одночасно бути директором ДП і начальником держоргану - неможливо. <br>3) Я взагалі мовчу про те, що звинувачення сформульовані взагалі дивно для людей, які розуміють процедуру затвердження земельної документації