fbpx

На вокзалі у Франківську знімають бруківку і влаштовують "антикишені". ПРОЕКТ

Суспільство 13:53, 18.07, 2016

На переході до центрального входу в Івано-Франківський залізничний вокзал демонтували частину бруківки.

Сам факт викликав обурення в соцмережах. Франківці закидали запитаннями комунальників у тематичній групі в Фейсбук. Городяни допитувалися, чому старовинну кам'яну бруківку міняють на сучасну піщано-бетонну і куди намірилися подіти брук.

З відповідей та коментарів представників Департаменту комунального господарства міста стало відомо, що в такий спосіб на переході влаштовують "антикишені" – тобто зменшують довжину переходу і роблять його доступним для маломобільних груп людей. 

"Навпроти центрального виходу з вокзалу зараз надбудовуються тротуари, утворюючи антикишені, – повідомив Мирослав Франківський.  Цей, доволі розповсюджений у світі елемент дорожньої інфраструктури використовується для захисту пішохідних переходів від паркування автомобілів, зменшення відстрані між тротуарами, збільшення кута оглядовості між пішоходами та водіями і , як наслідок, підвищення рівня безпеки на конкретній ділянці вулиці.

У нашому випадку відстань між тротуарами зменшується майже на 10 м, що відчутно спрощує перехід дороги, робить його зручнішим і безпечнішим, особливо для маломобільних категорій населення, яких біля вокзалу – понад 35% від загальної кількості. Подібне конструктивне рішення буде застосовано ще на ряді вулиць міста".

1

Візуалізація надбудови антикишень на пішохідному переході на всю ширину смуги паркування – аналогічні влаштовують на Привокзальній площі. 

2Замовником робіт є Департамент ЖКГ. Контролюють роботу працівники відділу технагляду та відділу дорожньої інфраструктури. 

Проект розроблений сертифікованою організацією та погоджений з головним управлінням Національної поліції.

Ордер на виконання робіт виданий Муніципальною інспекцією з благоустрою. 

"Весь демонтований камінь за актом приймання-передачі буде переданий замовнику для використання його в ремонті дороги саме на Привокзальній вулиці", – стверджують комунальники. 

Суть робіт на вул. Привокзальній у свою чергу розтлумачив начальник Департаменту ЖКГ Михайло Смушак.

"Не потрібно шукати проблеми там, де її немає. Відбувається влаштування антикишені, покликаної: 1. Забезпечити безпеку пішоходів; 2. Підвищити зручність для руху пішоходів; 3. Забезпечити доступність людей з обмеженими можливостями. Всі роботи виконуються згідно з погодженим проектом. Стара бруківка по акту буде передана на зберігання в комунальне підприємство "МДК" і буде використовуватись для ремонту на тій же вулиці Привокзальній, при потребі. А, і робити з старої бруківки антикишеню через її ребристий характер технологічно неможливо",  підтвердив інформацію своїх підлеглих Смушак. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: