субота, 20 квітня

Обласна рада проголосувала за повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі

Івано-Франківська обласна рада проголосувала за мораторій на будівництво ГЕС у руслі Дністра на території області.
Ольга Галабала Ольга Галабала

Обласна рада 74 голосами ухвалила рішення "Про заборону погодження питання розміщення гідроелектростанцій вздовж річки Дністер". Облрада рекомендує районним, міським, селищним, сільським радам, на території яких заплановано будівництво об'єктів гідроелектростанцій, утриматися від погодження будівництва. Облрада звернулася з закликом ухвалити аналогічні рішення до Тернопільської і Чернівецької обласних рад. 

Заступник голови обласної ради, ініціаторка мораторію Ольга Галабала у виступі зазначила, що ажіотаж довкола будівництва гідроелектростанцій на Дністрі виник у зв'язку з виділенням державною компанією "Укргідроенерго" 166 млн дол і 400 млн євро (гроші міжнародних донорів) на спорудження каскаду ГЕС. На території Прикарпаття планують чотири ГЕС на Дністрі, три з яких будуть дериваційними (вода ріки відводиться у спеціальну трубу, розганяється в ній і крутить турбіну). 

"Дністер з швидкоплинної річки перетворився б у каскад ставків, – каже Галабала. – Довго можна говорити про зникнення риби, наслідки для туризму, глобальний вплив на екологію і мінімальний економічний ефект..."

Як повідомляв КУРС, екологи "Дністровського каньйону" категорично проти будівництва каскаду ГЕС: це вб'є Дністер. 

Тим часом екоактивісти пропонують притягнути посадовців Мінекології, а також Тернопільської та Івано-Франківської облдержадміністрацій до кримінальної відповідальності за наміри збудувати каскад ГЕС на верхньому Дністрі. Екологи вважають це підготовкою до вчинення злочину, який кваліфікується як "умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду". 

Читайте також: Петро Тєстов: Як ділки наживаються на вбивстві карпатських річок і що робити

КОМЕНТУВАТИ
  • Сергій Чирва 1 Відповісти Ага... Але як окремі депутати при тому кривилися, коректували, чіплялися до кожного слова, щось згадували про популізм та завершення виборчої компанії... Бо перед тим влаштували Ользі ЦИРК при розгляді запропонованих програм по екології та контролю за якістю газу... Видно, що наступила їм на больові точки... Точніше - на ГОДІВНИЦІ ;) <br>Дико було слухати заяви про ЗГВАЛТУВАННЯ РАДИ Галабалою... :(<br>Значить на правильному шляху :), бо виступали то всі колишні депутати, які мабуть таки призвичаїлись до ДЕРИБАНУ екологічних коштів... <br>Ольга виглядала, як промінь світла у темній царині :)