Активісти докладно проаналізували матеріали проекту будівництва у верхів'ях Дністра каскаду малих ГЕС для виробництва додаткової електрики, якої нібито бракує в загальній енергетичній мережі України.
Про це в соцмережі Фейсбук на своїй сторінці написав відомий український екоактивіст і мандрівник Петро Тєстов.
"Ознайомився сьогодні нарешті з більш-менш детальними матеріалами будівництва ГЕС на Верхньому Дністрі. І зробив невеличку карту, де позначив приблизно місця запланованих гребель. Результати жахливіші, ніж я очікував! 5 із 7 запланованих станцій знаходяться в межах Національного природного парку Дністровський каньйон! А інші дві "зрізають" і лишають без води меандр в районі Устя, Незвиська та Раковця, заганяючи Дністер на цій ділянці в трубу і залишаючи протягом 17 км сухе русло!" – повідомив екоактивіст.
На його думку, особливо цинічною виглядає в описі проекту така фраза: "Створення ГЕС поліпшить соціально-економічні умови проживання населення, зокрема через створення туристично-рекреаційних зон". Хоча всім очевидно, що ці всі зони якраз будуть знищені – достатньо порівняти кількість туристів там, де зараз Дністер тече вільно, і там, де він вже знищений Новодністровською ГЕС.
"Мені от дуже кортить написати заяву в поліцію на керівництво Івано-Франківська обласна державна адміністрація Чернівецька обласна державна адміністрація Тернопільська обласна державна адміністрація та ПАТ "Укргідроенерго", – пише активіст, – та кваліфікувати дії всіх цих людей як готування до злочину, передбаченого частиною другою статті 252 КК "Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду: Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду вчинені шляхом підпалу або іншим загальнонебезпечним способом, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки".
Петро Тєстов вкотре наголошує, що така діяльність, – діяльність всіх цих "добродіїв", – спричинить тяжкі наслідки для Дністра та України.
Читатйте також: Петро Тєстов: Як ділки наживаються на вбивстві карпатських річок і що робити
"Ми ще два тижні тому звернулись до Мінприроди України щодо цього питання – але відповіді ще не отримали", – інформує він.
Проект зі спорудження у верхів'ї Дністра міні-ГЕС планують розпочати в 2016-му і завершити до 2026 року. Щороку вводитимуть в дію по одній гідроелектростанції.
КУРС писав, що Всесвітній фонд природи стурбований будівництвом міні-ГЕС на карпатських річках.