Технології енергозбереження у чому особливість
вівторок, 14 серпня

Технології енергозбереження: у чому особливість

Smart-квартири – новинка на ринку нерухомості Івано-Франківська. Що ж це за формат житла та які його переваги?
Комерційний директор компанії “Благо” Роман Коржак. Комерційний директор компанії “Благо” Роман Коржак.

Про це розповідає комерційний директор компанії "Благо" Роман Коржак.

– Пане Романе, багатьом іванофранківцям дуже цікаво,  що ж таке Smart-квартири?

Це давно визнаний і дуже популярний у містах-мільйонниках формат житла. В Івано-Франківську цей формат житла вперше представлений у сучасному районі "Manhattan", який є проектом компанії "Благо".

Smart – це оптимальний метраж та максимальна функціональність. Їхня площа не є великою, але за рахунок розумного, найдосконалішого планування ви отримуєте квартиру без глухих зон. Кожен квадратний метр квартири забезпечує комфортні умови та виконує важливу роль в організації життєвого простору. В сучасному районі "Manhattan" передбачені Smart-квартири площею: 40, 42, 48 та 62 м². Це площа однокімнатної квартири. Але за рахунок перелічених нововведень ви отримуєте кухню, вітальню та спальню. Тобто увесь функціонал двокімнатної квартири. Крім цього, вагомою перевагою цього формату житла є висока енергоефективність.

– Енергоефективність в наш час є дуже актуальною! Розкажіть, будь ласка, детальніше.

Компактне і продумане планування – ось в чому криється один із секретів. Невелику за метражем квартиру значно легше нагріти, ніж велику. Smart-квартира має функціонал двокімнатної квартири, але площу однокімнатної. В двокімнатній є багато глухих зон, які не використовуються, але опалюються. Тому за рахунок компактності та використання всіх зон власники Smart-квартир суттєво економлять на щомісячних комунальних платежах, але не на комфортності та функціональності житла.

– Тобто енергоефективність Smart-квартир полягає тільки в оптимальному метражі?

Звісно, ні. Максимального результату ми доб’ємось ще й за рахунок використання енергоефективних будівельних матеріалів. Для будівництва зовнішніх стін ми використовуємо керамоблоки. Утеплювати їх ми будемо мінеральною ватою. Також дуже правильним, з точки зору енергоефективності, є використання сучасної дахової котельні. Ну і, звісно, ми встановимо якісні вікна. До питань енергоефективності ми ставимося дуже ретельно. Тому тут все на найвищому рівні.

– Це дуже похвально. Але не всім зрозумілою є різниця. Скажіть, будь ласка, які матеріали використовують при будівництві переважної більшості будинків в Івано-Франківську?

В більшості випадків використовують цеглу і пінопласт. Стосовно дахової котельні, то в Івано-Франківську, наскільки я знаю, вона не використовується в жодному житловому будинку. У зв’язку з цим різниця виходить великою як з точки зору енергоефективності, так і з точки зору екологічності та безпеки житла.

– Можна зробити висновок, що Smart-квартири є сучасним та енергоефективним форматом житла?

Так, Ви праві. При їх будівництві застосовуються як останні концепції організації житлового простору, так і найбільш якісні будівельні матеріали. В Smart-квартирах завжди комфортно, тепло, а рахунки за комунальні послуги приємно дивують.

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ