Про це повідомила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Урядовець навела дані для порівняння. Так, зі стандартною частиною, яку зазвичай проходять в Україні, впоралася більшість. А от новий тест за міжнародними стандартами змогли подужати небагато людей.
"Результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали іспит. Тест USMLE має скласти кожен лікар у Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю. Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років", – написала Супрун.
Із 300 студентів Івано-франківського Національного медичного університету, які складали іспит більше 70,5 балів набрали лише 1%
За її словами, якісна медицина неможлива без належної підготовки медпрацівників, тому закликає до низки важливих кроків.
"Ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників", – підсумувала Супрун.
З'ясувати, чи відповідає українська медична освіта світовим стандартам, у Міністерстві охорони здоров'я вирішили ще взимку. Студенти та інтерни мали відповісти на 50 запитань, що стосуються невідкладних станів. Це та база, яку мусять знати лікарі всіх країн незалежно від спеціальності.