Скульптури зроблені із дерева й фанери. Їхній автор Ігор Ярошенко працює у цій манері приблизно рік. Розповідає, що в Україні осередків виготовлення кінетичних скульптур дуже мало. Пригадує, що в Запоріжжі, Ялті є поодинокі митці. Ігор Ярошенко все життя займався виробництвом на промисловому підприємстві, а з деревом не доводилося мати справу ніколи.
"Щось десь побачив, щось сам додумав, так і почав працювати. От як людина співати починає? Десь почула, – і сама заспівала. Так і в мене вийшло", – каже скульптор.
Ігор Ярошенко справа.
В основі кожної рухомої скульптури – система вантажів чи пружинний двигун. Час обертання варіюється від десятків хвилин до кількох годин залежно від типу пружинного двигуна і загальної маси частинок, що обертаються. Заводять кінетичні скульптури механічним ручним способом, вони працюють без жодних батарейок чи прихованих двигунів.
"На виготовлення однієї скульптури витрачається приблизно місяць – щоб зробити таку річ, потрібно два тижні, а от змусити її рухатися потребує тривалішого часу. Що змушує її працювати? Нерви і безсонні ночі!" – жартує Ігор Ярошенко.
Автор говорить, що просто уявляє майбутню інсталяцію і виготовляє її, тому що креслення під такі роботи попередньо не готуються. Часом буває так, що початкова ідея мало схожа на готовий результат.
Такі скульптури купують для дому й офісу, намагаючись зробити акцент в інтер’єрі помешкання. Ритм руху має медитативний ефект, його можна регулювати від повільнішого до більш швидкого.
На виставці показані різні за формою і складністю виконання дерев’яні скульптури. Найскладніша серед них – "Вальс", де глядач між рухомих півкіл може впізнати птаха, який то піднімається вгору, то плавно опиняється внизу.
Переглянути незвичайні роботи можна буде до 12 лютого.