середа, 23 травня

"Вам прийшов банківський переказ" – новий вид шахрайства у Франківську

На Івано-Франківщині продовжує зростати кількість майнових злочинів, зокрема шахрайств. В останні два тижні правоохоронці зафіксували новий спосіб, з допомогою якого шахраї продовжують виманювати у прикарпатців гроші.

Кількість майнових злочинів за минулий рік зросла вдвічі, повідомив начальник управління карного розшуку УМВС в області Ігор Баб'юк.

"Щоразу після погіршення економічної ситуації в державі відбувається "спалах" майнових злочинів. Найбільше прогресують шахрайства", – відзначив він. 

Ігор Баб'юк попередив, що в останні тижні у Франківську шахраї вдаються до нового способу видурювати гроші, який в нашій області ще не практикували.

Телефонують нібито банківські працівники і повідомляють, що на ваше ім'я прийшов банківський переказ. Велика сума – 10 000 гривень і більше. Але щоби її отримати – увага! тільки на картку,  шахраї просять продиктувати карткові реквізити.

Якщо людина відмовляється це зробити, то застосовують інший варіант: проводять по телефону до терміналу, а коли людина вставляє картку і набирає код (нібито це потрібно для отримання банківського переказу), шахраї натомість повністю спустошують рахунок.

"Поки люди будуть радіти, що їм хтось з космосу на халяву кинув десять тисяч, інші люди будуть на цьому наживатися",  припечатав головний оперативник області.

 

КОМЕНТУВАТИ