середа, 23 травня

Золоте фото: за світлину "Білий слон" тисменичанин отримав медаль FIAP

Відомий прикарпатський фотограф, мешканець Тисмениці Тарас Дутка отримав золоту медаль Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP).
Фотографія "Білий слон" Тараса Дутки отримала золоту медаль FIAP. Фотографія "Білий слон" Тараса Дутки отримала золоту медаль FIAP.

У понеділок, 5 вересня, оголосили результати ХІ Міжнародного фотосалону художньої фотографії "Фотовернісаж на Покрову-2016". У секції "Пейзаж" золоту медаль Міжнародної федерації фотомистецтва отримав фотограф з Тисмениці Тарас Дутка за світлину "Білий слон". 

Фото покинутої астрономічної обсерваторії на вершині гори Піп Іван Тарас Дутка зробив 8 березня. Обсерваторію називають "Білим слоном" за вигляд узимку, коли руїни обростають льодом і снігом.

"З товаришем проходили маршрут – піднімалися на Чорногірський хребет через Смотрич, щоби дійти до обсерваторії. Були дуже складні погодні умови  сніг, мороз мінус 20. На хребті нас застала ніч, довелося робити привал і ночувати. Вночі був такий мороз, що тент намету тріснув. Мали пальник, так грілися. Не замерзли ще й тому, що десь о другій ночі поблизу завив вовк. Довелося хапати ложку й кружку і влаштовувати "концерт". Стукали обидва, поки впевнилися, що сіроманець забрався геть. Вранці 8-го вийшли на Піп Іван  в обсерваторії були льв'яни  два хлопці і три дівчини. "А де ваші квіти?"  зустріли нас вони... Тоді й була зроблена ця фота",  розповів фотограф КУРСу. 

Тарас Дутка каже, що не ходить в гори спеціально заради фото. Він мандрує Карпатами вже 25 років і знімає більше з любові до гір, аніж з любові до фотографії.

Улюблений зимовий маршрут Тараса: на полонину Скопеска, що на перемичці між Петросом і Говерлою. А ще дуже любить саме цей, де зробив "золоте фото": Смотрич  Піп Іван через Вухатий Камінь. Каже, що чується там, як удома, знає кожен камінчик.

"Коли є добре спорядження, знаєш маршрут і як поводитися в горах і з горами, тоді маєш упевненість і час спілкуватися з горами, бачити всю їхню красу",  каже Тарас.

Окрім золотої медалі FIAP, це фото отримало нагороди ще трьох міжнародних конкурсів художньої фотографії. 

Усього нагороди ХІ Міжнародного фотосалону художньої фотографії (головний приз, медалі і дипломи) отримали 92 учасники з усього світу. 

Довідка:

Міжнародна Федерація Фотомистецтва (FIAP  Fédération Internationale de l'Art Photographique)  це міжнародна організація, яка об'єднує національні асоціації фотографів. На сьогодні FIAP налічує у своєму складі більш ніж 85 національних асоціацій на 5 континентах та представляє приблизно мільйон незалежних фотографів з усіх куточків землі.

 

КОМЕНТУВАТИ