fbpx
  • Головна
  • Публікації
  • Економіка
  • "Ozon development": ми виходимо на ринок нерухомості Івано-Франківська з інноваційними та енергоефективними будівельними проєктами, опираючись на міжнародні тренди в галузі девелопменту

"Ozon development": ми виходимо на ринок нерухомості Івано-Франківська з інноваційними та енергоефективними будівельними проєктами, опираючись на міжнародні тренди в галузі девелопменту

Економіка 19:32, 19.06, 2020

Співзасновник компанії Любомир КІТРАЛЬ в інтерв’ю розповів про своє рішення  відкрити фірму в час економічної кризи та великої конкуренції, про свій досвід ведення довгострокових інвестиційних проєктів, а також про те, чому проєкти компанії залишаться  затребуваними в найближчі десятки років і чому в Україні вкладати кошти в нерухомість досі залишається одним із найнадійніших способів примножити заощадження.

1. Любомире, розпочну інтерв’ю відразу  з головного: минулого року ви з товаришем Олегом Шереметою заснували будівельну компанію «Ozon development». До цього часу у вас за плечима досвід ведення бізнесу в галузі фінансів та альтернативної енергетики. Чому вирішили вийти на будівельний ринок Прикарпаття, ще й саме зараз, коли весь світ переживає економічну кризу? Яка історія виникнення “Оzon development”? 

Любомир Кітраль
Олег Шеремета і Любомир Кітраль

Хай як би пафосно не звучало, але криза – це справді можливість розвитку і перехід на новий рівень. Знаєте, як зараз кажуть? Якщо довго говорять про кризу, то значить, що економічна криза насправді контрольована. Свої  перші бізнес-проєкти я розпочинав під час криз у 2008 році та у 2013-2014 роках. Для себе вивів головне правило – концентруватися на успіху і результаті.

Щодо будівництва, то інвестиції в нерухомість досі в Україні залишаються одним з  найнадійніших способів зберегти і примножити свої заощадження, бо потреба в якісному житлі  залишається актуальною під час будь-якої кризи.

А історія компанії «Ozon development» бере свій початок зі студентської мрії – будувати для людей таке житло, в якому хотів би жити сам.

У студентські роки подорожував у США. Сполучені Штати Америки, як відомо, задають тренди будівництва цілому світу! Мене дуже вразив стиль життя американців: їхні «футуристичні» та класичні архітектурні будівельні проєкти, хмарочоси, від яких захоплює дух, квартали, облагороджені сквери, які милують око. Це затишок, який  продуманий до дрібниць.

Одна з моїх мрій, яку я привіз з Америки, – це  жити в таких же затишних, стильних будинках із розвиненою інфраструктурою в рідному Івано-Франківську.

Я дуже люблю архітектуру, будівництво і все, що з цим пов’язане.  Відвідав десятки будівельних виставок та об’їздив 17 країн світу, аналізуючи тренди та іноземний підхід до будівництва, новітні технології. З особистого досвіду – побудував  два будинки. Але мрія будувати  житло американського рівня з розбудованою інфраструктурою міжнародного зразка мене не покидала протягом багатьох років.

Зі своїм товаришем Олегом Шереметою я знайомий з 5 класу, разом вчилися в університеті. Одного разу  я розповів Олегу, що мрію  відкрити будівельну компанію. Він одразу загорівся цією ідеєю, бо,  як виявилося пізніше, він теж давно планував займатися бізнесом у будівельній галузі. Наші інтереси збіглися. Ідея і концепція будівельних проєктів сподобалася інвестору, і ми майже відразу від слів перейшли до діла. Наша дружба випробувана часом, так само, як і наші мрії будувати для клієнтів таке житло, в якому самі мріяли б жити.

2. За неофіційними даними, в Івано-Франківську є 29 будівельних компаній, а це надзвичайно висока конкуренція. У чому ваша унікальність та перевага?

Ми виходимо на ринок з  інноваційними, енергоефективними будівельними проєктами, з новою концепцією, архітектурним стилем і новими додатковими комплексними послугами.

Перша перевага: інноваційність.  

Зараз реалізуємо проєкт, який буде актуальним у майбутньому. Ідейними натхненниками нашого проєкту стали іноземні експерти.

Друга перевага: енергоефективність.

Увесь світ уже давно живе за принципами енергоощадливості. Альтернативна енергетика економить до 80% витрат на електроенергію і дає можливість заробити, продаючи невикористану енергію. Всі проєкти «Ozon development» будуть з використанням альтернативних джерел енергії.

Третя перевага:  комплексне обслуговування сервісною компанією.

Ми пропонуємо клієнтам комплексні рішення: від проєктування,  будівництва до обслуговування проєктів після продажу.

«Ozon development» ставить собі за мету вирішити «головний біль» клієнтів, економлячи їхній час, кошти і нерви. Для цього ми створили власну сервісну компанію, яка буде займатися комплексним доглядом територій, газонів, прибудинкових зон, дитячих майданчиків і басейнів.

Четверта перевага: стиль.

Будинки в стилі Barn house чи апартаменти Loft desing – відносно нові в нашій країні напрямки. Їхній мінімалізм, аскетизм, простота форм і  екологічність матеріалів стають з кожним роком усе більш популярними серед потенційних покупців житла. Ми стежимо за трендами у будівництві та архітектурі, пропонуємо клієнтам тільки трендові інтер’єрні та екстер’єрні  рішення.

Пята перевага:  скрупульозне планування.

Ми проаналізували все до дрібниць: з якої сторони заходить сонце і на яку сторону світу розташовані вікна спальні. Насправді це забуті  елементарні принципи будівництва житла, якими ще колись  користувались наші предки і до яких ми повернулися знову.

Любомир Кітраль
Любомир Кітраль

3. Ви нові гравці на будівельному ринку Івано-Франківська. У галузі  працюють компанії з багаторічним досвідом. Розкажіть, будь ласка, про свій досвід ведення бізнесу в сфері будівництва або, говорячи простими словами, чому клієнти можуть інвестувати, довірити вам свої гроші і «спати спокійно»?

Це чудово, що будівельний ринок Прикарпаття настільки високо розвинений, бо від добросовісної конкуренції виграють усі – і забудівельники, і насамперед покупці. Чому клієнти можуть довірити нам свої кошти, інвестувавши в купівлю нерухомості?

На початку інтерв’ю я вже говорив, що маю успішний досвід ведення бізнес-проєктів в кризові економічні періоди. Ми з товаришем  та бізнес-партнером Олегом Шереметою корінні іванофранківці, ми хочемо з гордістю представляти будівельну галузь Прикарпаття на міжнародних виставках. А ще я планую будувати житло для себе, тому особисто зацікавлений в успішному завершенні будівництва. Я мотивований, як ніхто інший: планую, щоб мої діти, дружина і батьки якнайшвидше переїхали в нове помешкання.

4. Любомире, ви у бізнесі 11 років. На сьогодні ви очолюєте три компанії: фінансову компанію (підрозділ OVB  Allfinance Ukraine в Івано-Франківській області), компанію, яка займається встановленням сонячних електростанцій («Енергія сонця»), та  будівельну компанію «Ozon development». У всіх трьох видах бізнесу є спільна риса – це довгострокові інвестиції. Поділіться секретом успіху, що найважливіше в інвестиційному бізнесі: математичний розрахунок чи інтуїція?

Найважливіше – це довіра і вміння аналізувати ринок, роботу фінансових установ, економічну ситуацію в країні та світі, а також, звісно, дивитися «далі за горизонт», на кілька кроків уперед. Одним із досягнень,  яким я пишаюся у всіх своїх видах бізнесу, є моя команда. Адже ключові гравці  проєктів – люди!

Любомир Кітраль

5. Розкажіть, будь ласка, про страховий бізнес. Чому цій сфері ви присвятили більше 10 років? Якими результатами можете похизуватися у фінансовому бізнесі?

На цей час у нашої дирекції OVB Allfinance Ukraine в Івано-Франківській області 3000 клієнтів. Мої клієнти заробляють і отримують дивіденди разом зі мною протягом десяти років. Це свідчить, що модель довгострокового інвестування працює і кожного року підтверджує свою ефективність.

Хочу наголосити, що ще одним важливим аргументом, чому я  вирішив зайнятися бізнесом у галузі нерухомості, є те, що багато клієнтів запитували про можливість інвестувати кошти в нерухомість. Клієнти та партнери почали мислити глобально, теж на кілька кроків уперед.

 6. Компанія «Енергія сонця» – ще один ваш довгостроковий інвестиційний бізнес-проєкт. Фірма однією з перших почала встановлювати сонячні електростанції в Івано-Франківській області.  Які підіб’єте підсумки за 4 роки діяльності?

Компанія «Енергія сонця» з 2016 року успішно будує сонячні електростанції під ключ для домашнього використання. Бізнес збудований, опираючись на досвід експертів з Німеччини та Польщі. Перші СЕС ми будували разом з компанією з Польщі.

Енергія сонця сонячні електростанції

Сьогодні наша команда встановлює якісне обладнання світових брендів за доступними цінами для сонячних електростанцій та проводить підключення СЕС до «зеленого» тарифу. Також є важливим щорічне сервісне обслуговування.

Зараз ми постійно навчаємося в інженерів з Польщі, Німеччини, Словаччини. Пишаємося, що з 2016 року ми змонтували 3556 панелей. А наші клієнти за 2019 рік отримали 163 500 $ (за «зеленим тарифом»). У це важко повірити, але ми зберегли від вирубки 14 640 дерев.

Кожен наш проєкт – вигідна інвестиція та додатковий дохід у разі підключення до ”зеленого тарифу”. Чому сонячна електростанція – вигідна інвестиція? Сонячна електростанція – це передусім  енергонезалежність та додатковий дохід.  

7. Любомире, ви особисто звідки черпаєте енергію і «підзаряджаєтеся»?

Я ду-у-уже люблю подорожувати. У мене залежність від моря і гір. Люблю життя і завжди радію кожному дню! Я трудоголік і багато працюю. Моя робота і є моїм хобі. Підзаряджаюся, звісно, вдома зі сім’єю – з дружиною і донечкою. А ще люблю швидкість і спортивні автомобілі.

8. Якими бізнес-принципами керуєтеся кожного робочого дня з партнерами, працівниками та клієнтами?

Інвестиційний бізнес, як і будь-який інший, неможливий без таких особистих принципів, як відповідальність і дотримання слова. Це базові принципи будь-якого бізнесу. У своїй роботі дотримуюся принципів ділової етики, добросовісної конкуренції, чесності та відкритості.

9. Які будівельні проєкти компанії «Ozon development» ми побачимо вже в найближчому часі? Обмежитеся тільки внутрішнім ринком нерухомості?

Не хочу розкривати всі карти, але скажу, ми плануємо виходити на ринок будівництва не тільки Прикарпаття, а й на ринок Європи. 

У планах «Ozon development» – будівництво житла і в місті, і біля моря, і, звісно, біля гір. Але неважливо, де географічно реалізовуватимуться будівельні ідеї, головне – всі проєкти будуть міжнародного рівня:  інноваційні, стильні та енергоефективні.

Озон девелопмент Ozon Development

Автор: Мар’яна Цимбалюк

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: