fbpx

Європейський модерн у центрі Франківська: комфортно, сучасно та красиво

Економіка 14:07, 29.07, 2016

Незабаром в Івано-Франківську розпочнеться будівництво нового мікрорайону “Центральний”, який планують звести у самому центрі міста, на вулиці Мельника.

Нині занедбані, покинуті приміщення у найкоротший термін трансформують у сучасний простір, створений за найновішими проектами і технологіями. А ще тут обіцяють сучасне житло із безпечним двором, де багато зелені, зручна інфраструктура, неймовірне оздоблення фасадів і повна відсутність автомобілів. Відтак це буде комфортний, функціональний та креативний проект, якого досі в місті не було.

Раніше знане підприємство "Промприлад", розташоване у середмісті Івано-Франківська, уже багато років не функціонує. Не витримавши умов ринкової конкуренції, завод зайшов у стадію стагнації. Наразі приміщення пустує, завод занепав. Жодна модернізація обладнання, реконструкція будівлі багато років поспіль не проводилися. Підприємство займає велику територію, яку не використовує. Зрештою, якщо вести мову про виробництво, потужності такого масштабу мали б бути зосереджені на окраїнах, подалі від центру міста. Відтак, щоб приміщення у середмісті не пустувало, не занепадало, його планують "оживити". А для міста зробити соціальний та жилий простір.

Між будівельною компанією "Спілка забудівників" і акціонерним товариством "Промприлад" укладено договір про співпрацю, який вони реалізовують уже другий рік поспіль. Компанією розроблено низку пропозицій, їх обговорюють із представниками влади. "Центральний" буде принципово новим для нашого міста, головне тут – соціальне спрямування будівництва.

Проект майбутнього будівництва розробляв відомий в Україні та світі архітектор Віктор Зотов. Він навів приклади Німеччини, Голландії, Бельгії та деяких інших країн, де раціонально використовують площі, які колись були відведені під виробництво. Навіть у США популярний нині стиль "лофт" – це трансформовані промислові приміщення під жилий простір.

Спілка забудівників Промприлад

Мікрорайон "Центральний" на вулиці Мельника планують збудувати таким чином, щоб двір був відмежований від автомобілів. Усі автівки власників квартир, а також гостей будуть розміщені у паркінговій зоні на цокольному поверсі. Площа паркувальних приміщень – понад вісім тисяч квадратних метрів, тут одночасно зможуть розміститися 270 автомобілів. Додаткова придворова парковка забезпечить паркування 400 автомобілів. На першому поверсі функціонуватимуть комерційні, офісні приміщення, заклади громадського харчування і торгівлі. Прибудинкова територія буде відкритою та повністю звільненою від машин. На відміну від усіх інших дворів, тут будуть зелені насадження, вільний прохід для пішоходів та абсолютно безпечний простір для малечі.

Спілка забудівників Промиприлад

"Двір у новому об’єкті буде без машин, весь транспорт розміщуватиметься на цокольному поверсі. Будь-яка людина, яка приїжджає в гості, зможе залишити авто на парковці, піднятися ліфтом чи сходами і при цьому жодних незручностей нікому не створить. Відтак мама, яка гуляє з донечкою, не буде хвилюватися за її безпеку, за те, що м’яч покотиться на проїжджу частину, а дитина вибіжить під колеса. Крім того, ми особливо ретельно плануємо благоустрій території, вона буде комфортною та сучасною. Дитячі майданчики, будівлі різних рівнів, декор, покращене оздоблювання фасадів – і це далеко не все. Ми хочемо оформити комплекс у стилі європейського модерну. На цих потребах економити не будемо, адже хочемо зробити все якнайкраще", – розповідає Микола Филюк, директор будівельної компанії "Спілка забудівників".

У житловому комплексі передбачене будівництво чотирьох багатоповерхівок на сім, вісім та дев’ять поверхів. Крім того, по цілій території будуть збудовані невисокі, на три, чотири та п’ять поверхів, будинки. Така градація створена не випадково. Перепад різних висот створює полегшене сприйняття реалій, все зроблено для того, щоб око не впиралося в стіну і не складалося враження, що на людину тиснуть бетонні конструкції.

Спілка забудівників Промприлад

"Крім того, ми плануємо створити масштабну соціальну інфраструктуру. Гастроном, стоматологію, аптеку, діагностичну клініку, ресторани, офіси, центр розвитку дитини – всі ці об’єкти забезпечать затишок та комфорт не лише для мешканців комплексу, а й для жителів міста", – наголошує Микола Филюк.

Створення функціональної інфраструктури є одним із найважливіших аспектів, над яким працюють в компанії. До того ж у компанії обіцяють такі об’єкти, яких досі в місті не було. Наприклад, актова зала – широкопрофільний експоцентр площею орієнтовно 500 кв. метрів. Вона стане місцем для презентацій, виставок, зустрічей, щоб сюди могли приїхати гості з-за кордону, зібратися молодь чи представники мистецьких кіл.

Окрім жилих будівель, компанією планується спорудження кількох значущих для міста об’єктів. Найважливіший і найнеобхідніший – це багаторівнева стоянка, про необхідність побудови якої говорять уже кілька років поспіль. Паркінг відповідного масштабу в Івано-Франківську відсутній, тож проблему корків у середмісті легко вирішити не вдасться. Машин у місті багато, відтак питання слід вирішувати комплексно. Побудову паркінгу, водночас і вирішення наболілої проблеми, пропонує "Спілка забудовників".

Соломія ЯРОШ,

на правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: