fbpx

Купуй у своїх: як франківцям підтримати місцевий бізнес

Суспільство 15:34, 14.04, 2020

Останні роки ми постійно йшли за підтримкою до бізнесу. Революція Гідності, Майдан в Києві, війна – чимало витрат на боротьбу з бандитським режимом Януковича взяли на себе звичайні громадяни і підприємці. Бізнес страхував і рятував державу там, де влада була неспроможна швидко вирішувати суспільні проблеми. 

2013 року ми з друзями приїхали на Майдан і вже за кілька днів організували проєкт “Медична служба Майдану” завдяки внескам звичайних підприємців з Києва: вони помогли з харчуванням, житлом, медикаментами, офісом. 

Розпочалася війна, і більшість волонтерських проєктів стали можливими саме з пожертв бізнесу. Серед таких був і мій  волонтерський проєкт “Поранені SOS”. Він розпочався з офісу на 10 квадратів, який безоплатно надав місцевий підприємець. В результаті ми організували великий волонтерський штаб і допомогли приблизно 100 пораненим бійцям, а попри те робили ще багато добрих справ. 

За ці роки я б могла написати дуже багато доброго про людей з бізнесу, які не прагнули піару, не любили хвалитися, а мовчки робили добро. Ми часто навіть не помічали, як нам добре, цікаво і скільки у нас було історій успіху. 

Настав інший час  не просити у бізнесу, а підтримати! 

Епідемія, яка охопила всю планету, поставила усіх перед двома викликами – медичним і економічним. Нам треба зберегти здоров’я і життя людей. Але, крім того, мусимо зберегти економіку – це робота, зарплати, кошти в бюджет, це наша надія на нормальне й повноцінне майбутнє життя. 

Раніше чи пізніше ми вийдемо з цього виснажливого карантину. Багато хто, на жаль, прийде на роботу вже лише забрати свої речі і попрощатися. Шукати роботу буде нелегко. Якщо який місяць тому ми могли вибирати серед сотні вакансій і роботодавець готовий був йти на поступки, то все зміниться. Все вже змінилося. За право на працю треба буде боротися.  

Дуже важливо зараз у міру наших – нехай часто скромних – можливостей підтримати підприємства, які працюють, помогти їм подолати вкрай складні обставини. Що швидше ми це усвідомимо, то легше буде в майбутньому. Взяти відповідальність за своє життя і проблеми, не чекати на підтримку влади, не сподіватися, що “мій розумний шеф щось придумає”. 

Save FOP Galicia – це спільнота франківців у фейсбуці, які мають за мету підтримати місцевий малий бізнес під час кризи. Наші місцеві виробники тут пропонують якісні товари та послуги, і франківці купують саме у них. 

Головне завдання для покупця – сформувати “відповідальний попит”, усвідомити, що, купуючи навіть лише товари першої необхідності, можна підтримати малого підприємця і його сім’ю. А заодно ще й заощадити.

Для малого  бізнесу це платформа, яка допоможе пристосуватися до карантинних реалій, знайти нового покупця, перейти в онлайн роботу в цій спільноті. 

Так, деяким підприємцям доведеться переглянути асортимент товару, знизити ціни, менше заробляти, доставляти товар під двері, але це можливість зберегти свій бізнес. Наша ініціатива дає можливість місцевому бізнесу чітко побачити, що потребує покупець сьогодні. Це і можливість для сміливих людей почати свою справу. Може з’явитися новий ФОП, бо хтось мав яблука, роздавав сусідам і родині, а ми даємо можливість продати і заробити. Хтось не знав, як вийти в інтернет, а ми даємо можливість по кроках адаптовуватися до онлайн продажів. Стартуємо в звичайній фейсбук-групі, переходимо на сайт – і далі також буде. 

Ми працюємо лише три тижні, а до ініціативи постійно приєднуються нові й нові виробники, щодня долучаються нові потенційні покупці. Зараз у спільноті близько 50 позицій різних товарів, майже 3500 учасників. Основний принцип, на якому формується попит та пропозиція, – це відгуки. Більшість товарів хтось рекомендує, покупці пишуть відгуки, це тримає продавця в тонусі і водночас дає йому потенціал до розширення. 

Зараз ми з компанією VIO.agency, яка підтримала проєкт, запускаємо сайт. Це буде швидка і проста платформа-каталог для виробників. Виробник може себе представити (опис), виставити три свої товари – і стартувати в онлайні. З другого боку, він постійно присутній в фейсбучній спільноті Save FOP Galicia, де збирає рекомендації, відгуки, залучає покупця. З сайту ви отримуєте інформацію про виробника і його продукцію, звіряєтеся з відгуками покупців у групі і вирішуєте, чи будете в нього купувати. 

Є і третій крок, але про нього пізніше.

При цьому і в наш важкий час багато підприємців не припиняють благодійності. Бізнес допомагає медикам і нужденним людям, які опинилися без засобів для життя, продовжує надсилати допомогу бійцям на фронт. Щодня пишуть люди, які хочуть співпрацювати. Сьогодні з нами співпрацюють платформа “Тепле Місто” і Марічка Артиш (“Група розвитку бізнесу”). 

Важко передбачити, як буде далі, але щодня я бачу, як люди, які тиждень тому ще не були знайомі, стають наче одна родина. Купують, спілкуються, пишуть одне про одного добрі слова, створюють довіру і надію, які нам так потрібні сьогодні. І це нам дає силу йти вперед.

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: