неділя, 26 травня

Відроджуємо прикарпатський футбол

Олександр Дем'янчук Спортивний журналіст, модератор "Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті", дитячий тренер, громадський активіст.
"Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті" святкує свій перший день народження.

19 листопада минає рівно рік відтоді, як була створена "Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті". Що нам вдалося зробити за цей час для футболу Івано-Франківської області, які були невдачі, які ми зробили з них висновки та в якому напрямку плануємо рухатися далі – у нашому річному звіті.

Рік тому нас було тільки двоє. Двоє журналістів-фанатів своєї справи та патріотів прикарпатського футболу, яким не байдуже його майбутнє. А на сьогодні лише наша група у ФБ налічує 114 учасників. Географія широка  починаючи від сіл, міст та містечок Івано-Франківщини та закінчуючи столицею України, США та Австралією. І це не враховуючи всіх тих людей та організацій, які впродовж цього року долучилися до наших ініціатив, підтримували нас та допомагали розвивати футбол на Прикарпатті.

Паралельно з нами свою робочу групу з відродження професійного футболу створила ІФФФ, але буквально за кілька днів розпочалися події на Майдані, які переросли у Революцію Гідності, тому їхня, як, зрештою, і наша діяльність була призупинена, як кажуть, до кращих часів.

Такі часи настали  вже весною. В березні, коли трохи потепліло, ми закотили рукави і взялися до справи. Першим заходом, який провела "Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті", став турнір з міні-футболу "Фанат фанату – друг і брат". Змагання відбулися в Коломиї на майданчику з синтетичним покриттям стадіону "Юність". В них взяли участь 8 команд, які представляли Івано-Франківськ, Коломию, Долину, Калуш, Рогатин та Городенку. Саме останнім і вдалося здобути трофей. Варто зазначити, що цей захід відбувся за безпосередньою участю ФК "Карпати" (Коломия) та Асоціації Аматорського футболу України (ААФУ).

Наступним нашим кроком було клопотання перед Коломийською міською радою про нагородження Заслуженого тренера України Романа Йосиповича Григорчука відзнакою міського голови. Нагорода знайшла героя в Тернополі після закінчення матчу Кубку України між місцевими муніципалами та одеським "Чорноморцем".

На початку квітня ми долучилися до толоки, яка проходила на Співочому полі в Коломиї. Спільними зусиллями працівників та керівництва коломийських "Карпат" вдалося впорядкувати футбольне поле. Тепер на ньому проходять тренування груп різного віку, починаючи від найменших і закінчуючи дорослою командою.

В травні-червні, коли стартував обласний чемпіонат, ми активно включилися в процес його висвітлення, створивши першу на Прикарпатті суто футбольну програму "Футбольні діалоги". За цей час нам вдалося відзняти 7 передач. Одна з них, присвячена участі команди з смт. Брошнів-Осада у фіналі Кубку Націй Данон, що проходив на "Арені Львів", була відзначена організаторами цього турніру та зайняла досить високе третє місце у конкурсі на висвітлення цих змагань.

Паралельно з журналістською діяльністю ми включилися і в процес фінансування розвитку футболу на Прикарпатті. Спільно з платформою "Спільнокошт" нами була розроблена програма "Відродимо футбол на Прикарпатті", яка поставила перед собою амбітну мету зібрати 100 000 грн для фінансування збірної Івано-Франківської області з футболу. Ми досить непогано стартували, але свої корективи внесла анексія Криму та початок АТО на Донбасі, тому цей проект виявився невдалим. Незважаючи на це, досвід, який нам вдалося здобути в рамках цього проекту, є неоціненним.

На щастя, в цій ситуації свою підтримку збірній надала Івано-Франківська обласна Федерація футболу (ІФФФ) та особливо ФК "Калуш", завдяки яким наша обласна команда не тільки була сформована, а й стала гоподарем всеукраїнського відбіркового турніру до Кубку Регіонів УЄФА. Змагання пройшли в місті Хіміків з 15 по 17 липня, а ми були включені до оргкомітету та забезпечили інформаційний супровід.

 

В серпні в Коломиї ми провели дитячий турнір пам’яті відомого в минулому гравця та дитячого тренера Володимира Курліковського. У змаганнях взяли участь 4 команди з Івано-Франківська, Чернівців, Снятина та Коломиї. Перемогли представники обласного центру Прикарпаття, але задоволеними залишилися всі учасники. Про це подбав наш партнер  компанія "Данон". 

Восени ми активно включилися в процес збору коштів на потреби АТО. За підтримки ААФУ, ІФФФ, АМФІО, Заслуженого тренера України Петра Івановича Кушлика, партнерів та спонсорів нами була організована серія благодійних турнірів з міні-футболу під назвою "Слава Україні!". Географія змагань: Івано-Франківськ, Коломия, Долина, Київ та Брошнів. На цей час відбулося 4 турніри серії, в яких взяла участь 21 команда. Під час проведення змагань вдалося зібрати 8400 грн, які відразу передали волонтерам на потреби наших військових в АТО. 

 

У вересні ми прийняли ще один виклик – вивести команду ЗОСШ № 1 міста Коломия до фіналу "Шкіряного м’яча" сезону 2014/15 років. Триразові тренування на тиждень не пройшли намарно. Команда вже подолала перший етап змагань, перемігши у міському турнірі. Наступний відбудеться вже весною, але ми не почиваємо на лаврах, а продовжуємо наполегливо тренуватися, граємо товариські матчі та формуємо непереможний колектив.

А наприкінці року виявилося, що не футболом єдиним живе "Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті". Ми взяли участь у конкурсі "Сильна Громада", де стали одними з трьох переможців, завдяки чому ще цього року в місті Коломия з’явиться мережа сучасних П-подібних велопарковок.

Підсумовуючи перший рік нашої діяльності, можна сказати, що він був досить насичений і плідний. В 2015 році обертів скидати не плануємо. Вже в січні під час шкільних канікул спільно з ФОСК "Прикарпаття" (Коломия) нами заплановано провести чемпіонат між шкільними командами міста та району. А навесні, з Божою допомогою, візьмемося до нелегкої, але благородної справи з відродження славних традицій футболу Івано-Франківської області…

 

Теги: футбол
КОМЕНТУВАТИ