неділя, 20 січня

Нове життя вулиці Ленкавського

Мирослав Федорків Начальник відділу дорожньої інфраструктури департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.
Протягом цього року на замовлення Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою розроблено проекти реконструкції цілого ряду вулиць міста. Однією з таких є вулиця Степана Ленкавського, яка довго була у занедбаному стані, але вже наступного року може отримати нове обличчя.
Перспектива вулиці в напрямку від вул. Левицького в сторону вул. Короля Данила. Перспектива вулиці в напрямку від вул. Левицького в сторону вул. Короля Данила.

Сьогодні ми презентуємо проект капітального ремонту вулиці Ленкавського, розроблений компанією Prof Group, в рамках якого будуть проведені такі роботи:

- повна заміна або капітальний ремонт підземних комунікацій;

- влаштування основи та двох шарів асфальтобетонного покриття дороги;

- будівництво зручних та безбар’єрних тротуарів;

- облаштування смуги паркування і озеленення (вперше в історії міста);

- будівництво велодоріжки двостороннього руху зі сторони міського озера;

- монтаж нового сучасного LED-освітлення;

- висадження трьох десятків дерев;

- встановлення вуличних меблів;

Але про все за порядком. Для початку погляньмо на розпланувальне креслення у проекті вулиці.

Для більшої наочності ми показали профіль вулиці у поперечному перерізі. Тут ви можете побачити основні елементи вулиці та їхні розміри.

Ліворуч – набережна Стефаника, праворуч – Південний Бульвар

Отже, що ми повинні отримати після реконструкції?

- Дві смуги руху для моторизованого транспорту;

- Одну комбіновану смугу паркування та озеленення, в якій паркувальні місця чергуватимуться з антикишенями з лунками для дерев;

- Відокремлену велодоріжку завширшки 2 метри, вистелену червоною безшовною плиткою;

- Зручні тротуари завширшки 2-3 метри, вимощені безшовною плиткою;

- Ліхтарі двостороннього освітлення, опори яких будуть розміщуватися в антикишенях;

- Три десятки нових дерев, які зроблять вулицю зеленішою і більш затишною.

Це великі зміни у порівнянні з існуючою ситуацію, оскільки зараз там... ну, ви й самі все добре знаєте:

Як бачите, в наші дні проїхати вулицею можуть хіба що велосипедисти. Саме для їх зручності та безпеки тут буде облаштована нова велодоріжка, відокремлена від проїжджої частини рядом припаркованих автомобілів. Це один з найкращих прийомів, який часто використовують в країнах Євросоюзу. Біля закладів торгівлі та сервісу будуть встановлені велостійки для паркування велосипедів (загалом 12 стійок на всій вулиці).

Другою очевидною проблемою в радянському плануванні вулиці є ширина проїжджої частини – 9 метрів. Це, звісно, за межею здорового ґлузду, адже навіть при умові паркування з однієї сторони вулиці, на дорозі можуть розминутися ще три автомобілі або два комбайни.

Тепер же ширина дороги буде приведена до норми – 6,5 м, а на зекономлених метрах буде облаштовано місця для паркування, які через кожні 20 м перериватимуться антикишенями. Це потрібно для того, щоб впорядкувати паркування і разом з тим організувати місце для посадки дерев та монтажу електроопор. Це ще одне рішення, яке ми запозичили з європейських вулиць. Так можна зберегти цінний простір для облаштування тротуару та велодоріжки і уникнути хаотичного паркування.

Всього на вулиці Ленкавського буде 54 паркомісця, з них 7 – для водіїв з інвалідністю та особливими потребами.

Якщо уявно прибрати з вулиці всі автівки, то вона матиме приблизно такий вигляд (ліворуч  вул. Короля Данила, праворуч  будівля ПАТ "Івано-Франківськгаз"):

До речі, проектом передбачене мощення кишеньок для паркування з гранітним бруком. Це і красиво, і довговічно. Не забули також і про пристовбурові решітки в лунках.

Загалом же, увага до деталей в проекті на досить високому рівні. Тут і заокруглені бордюри на антикишенях, і пандуси для маломобільних, і пристовбурові решітки, і посадка зрілих дерев.

Подивіться лишень, яка увага до січення вузлів. Антипаркувальні стовпці, велостійки, лавки, дорожні знаки... Усе продумано.

Ще одна цікава деталь – це ліхтарі освітлення. Як уже згадувалось, вони будуть двосторонні та матимуть дуже сучасний вигляд. Це буде щось схоже на оці ліхтарі в Парижі.

До речі, ось так виглядає подібна вулиця в тому ж таки Парижі. Тротуар та кишеньки – брукуються. Проїжджа частина – асфальтується.

Ще одна схожа вулиця десь у Швеції. Ну, загалом, принцип зрозумілий: проїжджа частина робиться максимально вузькою, а паркування здійснюється в кишенях, між деревами.

Повернемося до нашої вулиці і подивимось, як вона виглядатиме на перехресті з вул. Короля Данила, біля УЕГГ:

А так на перехресті з вулицями Кривоноса та Гурика:

Ліворуч – Кривоноса, праворуч – проектна Гурика

Вид на велодоріжку.

А ось і кінець вулиці – поворот на Левицького:

Тут біля погруддя Левицькому запроектоване облаштування міні-скверу:

Як бачите, при розробці проекту реконструкції вулиці Ленкавського ми намагалися зробити її затишною, зручною та безпечною для всіх. Тут передбачено майже півсотні місць для паркування автомобілів, запроектовано безпечну велодоріжку, будуть облаштовані безбар’єрні тротуари. Нова лінія озеленення зробить прогулянку вулицею приємною навіть у літню спеку, а сучасне LED-освітлення додасть відчуття безпеки навіть пізньої ночі. Реалізація цього проекту має стати новим рівнем якості у плануванні інтермодальних вулиць у нашому місті.

 

Дякуємо за роботу над проектом Natalya Simak та Sebastyan Chumachenko ("Prof-Group"). Також особлива подяка Mykhailo Smushak, Igor Senchuk, Назарій Рогів (Nazar Rohiv) за розробку концепції та менеджмент проекту.

Залишається лише висловити сподівання на те, що цей проект буде вітлений з такою ж скрупульозністю, з якою розроблялась проектно-кошторисна документація на нього.
 

 

Вперше опубліковано на Комуналка ІФ. 

 

 

КОМЕНТУВАТИ
  • Лана 0 Відповісти Все чудово! Прохання ще передбачити забезпечення громадським транспортом, адже мікрорайон розбудовується, поряд озеро і дачі. А отже, і зупинки для автобусів просто необхідні будуть! Вра[***]те будь-ласка, пропозицію.<br>
  • Ка 0 Відповісти Підтримую коментар. Моя бабуся добирається на дачу біля міського озера з пересадками. Вра[***]те пропозицію щодо забезпечення громадським транспортом вул. Ленкавського та вул.Левинського !!!