четвер, 23 травня

​Про безпеку руху і здоровий глузд

Василь Мартинюк Бізнес-консультант.
Дуже добре, що в Івано-Франківську питання безпеки руху нарешті зрушилось з місця. З’являються острівці безпеки, нові світлофори тощо. Але за дуже старою традицією ми вміємо споганити будь-що. Так вийшло і з безпекою руху в Крихівцях.

Їжджу цією дорогою принаймні двічі на день, тому чіпає. Добре освітлена вулиця і особливо пішохідні переходи є значним успіхом. Але…

Острівці безпеки на позір непогано виконані, та вкрай погано обладнані. Знаків не видно, бордюрів не видно, людей за знаками не видно! Я не можу не зробити висновок, що в такому вигляді ці острівці є острівцями небезпеки для водіїв та пішоходів. Чув, що там вже трапилося непоправне.

21 квітня 2018 року на острівці безпеки в Крихівцях сталася смертельна ДТП.

Світлофори – то ще та історія. Крихівці можуть претендувати на запис у Книгу рекордів Гіннеса як такі, що мають найнеефективніші світлофори в світі. Без питань лише один світлофор – там, де заїзд до Калинової слободи. Всі решта є знущанням над здоровим глуздом, природою і міськими фінансами. Так ось, протягом останнього місяця я пробував порахувати пішоходів, які переходять дорогу перед моєю машиною на цих світлофорах. За грудень я проїжджав цією дорогою п’ятдесят разів. Знаєте скільки пішоходів скористалися світлофорами? – 0 (Нуль)! Можливо, є такі, що і бачили пішоходів, – це мені просто не пощастило, але все одно їх дуже і дуже мало.

Кому від цього зле? Розхід бензину зростає мінімум на двадцять-тридцять відсотків, тисячі людей (в т. ч. жителі Крихівців) витрачають час, стоячи перед порожніми переходами, довікілля отримує більше шкідливих викидів, місто даремно викинуло сотні тисяч гривень або й мільйони. Неважко порахувати, що втрати суспільства на цій безгосподарності і тупості складають багато-багато мільйонів щомісяця. Кому добре? Нікому! А вирішується все дуже просто. Хіба так складно обладнати світлофор, який так любить крихівецька влада, маленькою кнопкою, яка б вмикала "зелене" для пішоходів? В чому проблема?

Особливо помічаєш "цінність" крихівецьких світлофорів, проїжджаючи біля "Сільпо", де майже кожна машина зупиняється, бо на переході люди. Але якраз там світлофорів нема. Ad absurdum.

КОМЕНТУВАТИ