fbpx

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка

Стиль життя 19:16, 05.12, 2017

Скільки коштує ялинка, скільки на ній ліхтариків, що з нею стається після свят – все про одну з найвідоміших ялинок світу.

В Нью-Йорку офіційно відкрили святковий сезон: 29 листопада засяяла вогниками Різдвяна ялинка – одна з найвідоміших ялинок світу!

Отож, цікаві факти про різдвяний символ Нью-Йорка.

 

1. Історія національної традиції

Дерево, як правило, є Норвезькою сосною від 69 до 100 футів (21-30 м) висотою. Церемонія урочистого запалення ялинки є національною традицією починаючи з 1933 року.

Хоча перша ялинка була встановлена напереродні Різдва 1931 року, коли працівники будівельного майданчика Рокфеллер-центру вирішили зібрати свої гроші разом, щоб придбати новорічну ялинку. Це була 20-футова (6 м) ялинка, прикрашена гірляндами ручної роботи, які зробили в сім'ях працівників.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 1

Різдвяна ялинка біля Рокфеллер Центру, 1931 рік

Два роки потому, в 1933 році, Рокфеллер-центр вирішив зробити дерево щорічною традицією та провести першу офіційну церемонію освітлення з 50-футовим (15 м) деревом.

Різдвяне освітлення 2017 року відбулося 29 листопада. Дерево залишатиметься для огляду до 7 січня 2018 року. Цьогорічна ялинка заввишки 75 футів (майже 23 м) і вагою майже 12 т. Ялинці 80 років, її привезли з міста Стейт Коледж (штат Пенсильванія).

Середня кількість денних глядачів під час святкового сезону – 500 000-750 000. За попередніми оцінками, приблизно 125 мільйонів людей відвідують ялинку щороку.

 

2. Як обирають ялинку

За пошук потенційних Різдвяних ялинок сьогодні відповідає Ерік Паузе, головний садівник у Рокфеллер-центрі. Він відвідує ліси у трьох штатах. Девід Мурбах, колишній менеджер відділу садів Рокфеллер-центру, виконував цю роль 26 років аж до своєї смерті в 2009 році.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 2

Встановлення ялинки

Які критерії враховуються при виборі ідеального дерева? За словами Паузе та його команди, переможця вибирають на підставі його "пухнастості" та загальної форми різдвяної ялинки, а також його здатності витримати важкі прикраси. 

Незважаючи на те, що Різдвяна ялинка Рокфеллер-центру в основному відстежується (інколи й по кілька років), люди можуть фактично представити свої дерева для розгляду через веб-сайт Рокфеллер-центру. Саме так знайшли дерево 2015 року. Воно було представлено сім'єю з Гардінера, штат Нью-Йорк: люди побоювалися, що їхнє велике дерево впаде на будинок.

 

3. Транспортування ялинки

Протягом багатьох років було випробувано різноманітні способи транспортування, щоб привезти обрану ялинку до свого звичайного форпосту – Рокфеллер-центру. Зазвичай це баржа або вантажівка. Однак у 1998 році 73-футове (22 м) високе дерево прилетіло з Ричфілда, штат Огайо, на транспортному літаку. Саме дерево, як правило, оформлено гігантським баннером.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 3

 

4. Звідки приїжджає ялинка

З моменту започаткування традиції встановлення Різдвяної ялинки біля Рокфеллер-центру було лише одне неамериканське дерево. Більшість з ялинок прибуває з трьох штатів: Коннектикут, Нью-Джерсі та Нью-Йорк, але в 1966 році Канада пожертвувала 64-футову (19.5 м) високу білу ялину з Petawawa Forest, який розташований приблизно за 120 миль (193 км) на північ від Оттави, Онтаріо. Дерево, пожертвуване на честь Століття Конфедерації Канади (1967), мало проїхати 550 миль (885 км), щоб досягти Рокфеллер-центру.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 4

Найвищою ялинкою була ялинка 1999 року, привезена з містечка Кіллінгворт (штат Коннектикут), – 100 футів (30.5 м).

 

5. Освітлення ялинки

На сьогоднішній день, щоб повністю прикрасити Різдвяне дерево використовується 45 000-50 000 світлових елементів. Довжина дроту, до якого кріпляться гірлянди, дорівнює периметру Централ парку – 6 миль (9.6 км).

Така кількість освітлюваних елементів є досить дорогим задоволенням. Саме тому лампи розжарювання були замінені світлодіодними ліхтарями в 2007 році. Тепер освітлення ялинки забезпечують сонячні панелі, які розташовані на дахах будівель Рокфеллер-центру. Це оновлення в кінцевому підсумку допомагає заощадити 1200 кВт на день.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 5

Сонячні панелі на даху Рокфеллер-центру

 

6. Головна зірка країни

Звичайна зірка не може прикрашати найвищу точку найвідомішої новорічної ялинки у світі. Тому для цієї місії була обрана зірка Сваровські: адже вона зроблена з 25 000 кристалів Сваровскі, які виблискують на телевізійних екранах.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 6

Вперше зірка Сваровські засяяла в 2004 році, в діаметрі вона має 9.5 футів (майже 3 м), важить колосальні 550 фунтів (250 кг) і має один мільйон граней. На додаток до кристалів, зірка виготовлена зі скла такого ж виду, яке використовується у хмарочосах Нью-Йорка.

 

7. Що відбувається після свят

Завжди сумно бачити Різдвяну ялинку, коли її демонтують після свят… Але після того як в січні вогні вимкнені, дерево жертвують на благодійність.

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 7

Ялинка була вперше перероблена в 1971 році, коли було виготовлено приблизно 30 мішків тирси, яка викорстовувалась для підсипання природних стежок по місту. Протягом багатьох років вона також забезпечує ресурси для декількох проектів: у 2005 році, наприклад, Habitat for Humanity використовував деревину для створення дверних каркасів для будинків для нужденних, а через два роки це дерево було використано для будівництва будинків в Новому Орлеані для людей, постраждалих від урагану "Катріна". Іноді дерево також перетворюють на папір.

 

8. Скільки коштує Різдвяна ялинка Нью-Йорка

Питання вартості найголовнішої ялинки Сполучених Штатів досить цікаве. І однозначної відповіді немає :))

Отже:

1. 50 000 світлодіодних ліхтариків коштують приблизно $14 тис;

2. Вартість зірки Сваровські тримають у таємниці. В пресі зустрічаються цифри від $35 тис. до $1.5 млн;

3. Всі витрати, пов'язані з транспортуванням ялинки, бере на себе Рокфеллер-центр;

4. Сама ялинка коштує приблизно $25 000, але ні місто, ні Рокфеллер-центр за ялинку не платять нічого. Зазвичай дерево є щорічним безкоштовним пожертвуванням від приватних осіб.

Донори вважають за честь, що їх ялинка перетворюється на, мабуть, найвідомішу різдвяну ялинку нації. Більшість з родин, що пожертвували ялинки, походять з передмість в Коннектикуті, Нью-Джерсі та Нью-Йорку, де ростуть високі норвезькі ялини. Як правило, власники ялинок присутні на урочистій церемоніі освітлення. 

Цікаві факти про Різдвяну ялинку Нью-Йорка 8

Незважаючи на те, що власники ялинок надають дерево безкоштовно, рідко яка сім'я відмовляється від інших пропозицій Рокфеллер-центру, наприклад безкоштовного озеленення територіі після зрубування дерева.

А власник дерева 1996 року отримав невеликий платіж – $ 2000.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: