fbpx

4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі"

Культура 12:45, 30.07, 2019

Першу масштабну виставку восени цього року у "Мистецькому Арсеналі" в Києві готують дослідники творчості Параски Плитки-Горицвіт.

НА ФОТО: Фотоархів Параски Плитки-Горицвіт з Криворівні

Параска Плитка-Горицвіт – українська гуцульська художниця, фотографка, письменниця, казкарка, народна філософиня, фольклористка. Її спадок важко переоцінити – понад 40 рукотворних книжок, декілька серій та циклів малюнків, поезія і світлини. Три роки тому троє киян взялися за реставрацію 4 тисяч фотографій Параски Плитки-Горицвіт. Так постав проект «Ініціативна група зі збереження фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт», у мережі “Фейсбук” була створена сторінка Плитки-Горицвіт.

Фотоархів відновили, досліджують і готують до виставки художниці Інга Леві й Катерина Бучацька та кінорежисер Максим Руденко. Вона відбудеться цієї осені в “Мистецькому Арсеналі”. 

“Це буде перша масштабна виставка Параски Плитки-Горицвіт, яка має на меті відкрити широкому глядачеві нове ім’я в українській культурі. Цей проєкт реалізується в партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Івано-Франківської області. Проєкт став можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду”, – розповіла виданню Your Art Інга Леві.

Дослідникам вдалося виокремити у фотоархіві окремі візуальні теми та історії людей, це буде показано на виставці.

“Коли бачиш цей великий фотоархів, хочеться розгадати його таємницю, дізнатися історію кожного фото, але це навряд чи можливо, хоча ми багато чого дізналися. Наприклад, коли саме вона почала знімати. Виявилося, що вже у 1954-55 році, майже одразу після повернення з заслання, а не в 1970-х, як ми думали спочатку. Тобто вона почала фотографувати ще до проведення в село електрики”, – розповідає Леві.

До проєкту приєдналася фотографиня Наталка Довга, його кураторкою є фотографиня Катерина Радченко

“Задачі не обмежуються виставкою. Результатом поширення відомості імені та творчості Параски Плитки-Горицвіт ми бачимо створення повноцінного музею її робіт у Криворівні”, – додає Інга Леві.

Зараз музей – це хата, в якій жила Параска Плитка-Горицвіт. Над упорядкуванням її писемної спадщини працює Оксана Рибарук, дружина священника Івана Рибарука в Криворівні.

4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі" 1
Параска Плитка-Горицвіт
4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі" 3
4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі" 5
4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі" 7
4 тисячі унікальних фото Параски Плитки-Горицвіт про Гуцульщину покажуть у "Мистецькому Арсеналі" 9

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: