fbpx

Безпритульний франківський художник малює картини для людей із цілого світу

Культура 11:22, 16.09, 2019

Івано-франківський художник Володимир Будай усе своє життя малює картини. Не облишив улюбленої справи і тоді, коли втратив дах над головою. Вона ж стала для нього рятівним кругом.

Народився Володимир Будай у селі на Богородчанщині. Виховувався у прийомній сім’ї. Та нині старі фото – усе, що залишилося у пам’ять про рідних, інформує Вежа.

Саме після розлучення чоловік опинився на вулиці. З трикімнатної квартири, в якій жив із дружиною та двома синами, самовільно виписався. З того часу нікого із них не бачив. Нині Володимиру 68. Єдине, з чим він упродовж життя ніколи не розлучався, це папір і фарби.

Ще кілька років тому Володимир мешкав у випадкових знайомих на їхніх дачах. Пізніше опинився у Будинку нічного перебування в Івано-Франківську. Там познайомився з директором закладу Іваном Боберським. Побачивши художні твори митця, той запропонував влаштувати виставку в одній із найпрестижніших місцевих галерей.

Читайте: У Франківську безпритульний відкрив виставку, присвячену біологічній мамі

Нині Володимир Будай поселився в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті. Талант художника не залишив байдужим і тутешнє керівництво. Тут йому виділили ціле приміщення – для творчої майстерні.

Малює Володимир здебільшого на замовлення. Цим і заробляє на прожиття. Відтак картини надовго у нього не затримуються. Улюблене заняття допомагає художникові боротися зі стереотипами, що побутують у суспільстві. Живописні твори безпритульного художника нині по цілому світу.

Милостині Володимир ніколи не просив. А от клієнтам завжди радий. Часто свої полотна просто дарує людям. І запевняє, їхня вдячність повертається йому сторицею.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: