fbpx

Двоє франківських авторів та видавництво - лауреати рейтингу "Книжка року 2020"

Культура 19:20, 24.02, 2021

Стали відомі лауреати ХХІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2020» в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року».

До списку переможців по номінаціях увійшло 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України, пише Буквоїд.

Серед них – три книжки прикарпатських письменників.

Серед лауреатів у номінації “Красне письменство” – роман “Амадока” Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева). А також роман Володимира Єшкілєва “Каїн” (Фоліо).

Двоє франківських авторів та видавництво - лауреати рейтингу "Книжка року 2020" 1
Роман Єшкілєва

В номінації “Минувшина” серед переможців серія “Звитяжці” видавницва “Лілея-НВ”

Двоє франківських авторів та видавництво - лауреати рейтингу "Книжка року 2020" 2
Серія “Лілеї-НВ” ліворуч

Це Марко БЕЗРУЧКО. Січові стрільці в боротьбі за державність; Тарас БУЛЬБА-БОРОВЕЦЬ. Армія без держави; Тадей ҐОРДОН. В яскині лева; Сергій ЄФРЕМІВ. Бої на Карпатській Україні 14-15 березня 1939 року; Віктор ЗЕЛІНСЬКИЙ. Синьожупанники; Зиновій КНИШ. Власним руслом; Євген КОНОВАЛЕЦЬ. Причинки до історії української революції; Роман КРОХМАЛЮК. Заграва на Сході; Кость ЛЕВИЦЬКИЙ. Великий зрив; Володимир МАРТИНЕЦЬ. Українське підпілля. Віл УВО до ОУН; Борис МОНКЕВИЧ. Похід Болбочана на Крим; Михайло ОМЕЛЯНОВИЧ-ПАВЛЕНКО. Українсько-польська війна 1918–1919; Євген ПОБІГУЩИЙ-РЕН. Дружини Українських Націоналістів у 1941-1942 роках; Гриць РОГОЗНИЙ. Базар; Ярослав СТЕЦЬКО. 30 червня 1941; Мирон ТАРНАВСЬКИЙ. Спогади; Юрко ТЮТЮННИК. Зимовий похід 1919-1920; Павло ШАНДРУК. Сила доблесті; Святослав ШРАМЧЕНКО. Свято українського моря; Василь ЧИЖЕВСЬКИЙ. Організація військової праці ОУН. Сер. «Звитяжці». – Івано-Франківськ: Лілея-НВ.

КУРС писав, що 11 прикарпатських авторів у коротких списках «Книжки року ‘2020»

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій від 10 до 25 експертів. Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію.

Всеукраїнський рейтинг Книжка року — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: